Skvelá správa pre Marka Daňa: Pár dní pred arbitrážou podpísal novú zmluvu

Marko Daňo predĺžil o rok zmluvu s Winnipegom Jets
Marko Daňo predĺžil o rok zmluvu s Winnipegom Jets

WINNIPEG - Slovenský hokejista Marko Daňo a klub NHL Winnipeg Jets sa vyhli arbitráži. Ešte pred súdnym konaním sa dohodli na novej ročnej jednocestnej zmluve na 800.000 dolárov. Kanadský klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

Dvadsaťtriročný útočník mal štatút obmedzeného voľného hráča, arbitráž mal naplánovanú na 30. júla. Od Jets dostal kvalifikovanú ponuku na novú zmluvu už 25. júna a "tryskáče" si tak na neho udržali rokovacie práva. Na konci júna mu vypršal ročný kontrakt na 850.000 dolárov, čiže platovo šiel teraz mierne dolu.


Daňo odštartoval svoju profiligovú kariéru v Columbuse, ktorý si ho vybral v roku 2013 vo vstupnom drafte v 1. kole z 27. miesta. Okrem Blue Jackets hral aj za Chicago, Do Winnipegu prišiel počas sezóny 2015/2016. Trenčiansky odchovanec odohral v uplynulej sezóne za Jets 23 zápasov, v ktorých dal dva góly a pri jednom asistoval. V play off šancu v zostave Winnipegu nedostal.

Jets sa v utorok takisto dohodli na trojročnom predĺžení spolupráce s obrancom Tuckerom Poolmanom, 25-ročný Američan zarobí za sezónu v priemere 775.000 dolárov. Už predtým si klub upísal aj krídelníka Brandona Taneva (rok, 1,15 mil. USD) a čaká sa, že akceptuje aj verdikt arbitráže u obrancu Jacoba Troubu, ktorého nezávislý súd ohodnotil ročnou zmluvou na 5,5 mil. dolárov.


Tagy: Winnipeg Jets Marko Daňo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
nhl.com

DISKUSIA