Daňo bude bojovať o šancu v základnej zostave: Verím, že budem medzi nich patriť!

Marko Daňo
Marko Daňo

WINNIPEG - Už o necelý týždeň mal Marko Daňo absolvovať v zámorskej hokejovej NHL arbitráž, ktorá by rozhodla o jeho novom kontrakte pre nasledujúcu sezónu v klube Winnipeg Jets. Nestalo sa, slovenský útočník súhlasil s podmienkami zmluvy na jeden rok v hodnote 800-tisíc USD. Marko Daňo pôvodne nesúhlasil so základným navýšením ročnej hodnoty kontraktu na 850-tisíc dolárov.

"Som rád, že som sa vyhol arbitráži. Je pozitívne, že agent dohodol jednocestnú zmluvu, ktorá bola pre nás priorita. Verím, že vo Winnipegu si konečne získam pevné miesto v základnej zostave. Vyzerá to tak, že teraz dostanú väčšiu šancu hráči, ktorí boli na rozhraní farmy a NHL. Verím, že budem medzi nich patriť,“ povedal Marko Daňo pre denník Šport.

Účastník troch svetových šampionátov medzi dospelými Daňo je súčasťou organizácie Jets od februára 2016 po výmene z Chicaga. V uplynulom ročníku absolvoval v NHL iba 23 duelov základnej časti s bilanciou 2 góly a 1 asistencia. Vo vyraďovacej časti bojov o Stanleyho pohár si vôbec nezahral a zväčša ju presedel na tribúne. Winnipeg to dotiahol až do finále Západnej konferencie, kde nestačil na Vegas Golden Knights.

Marka Daňa si vybral Columbus ako číslo 27 v 1. kole draftu NHL v roku 2013. Dosiaľ v najslávnejšej hokejovej profilige odohral 130 zápasov s bilanciou 19 gólov a 26 asistencií. Dosiahol ich v dresoch troch klubov - Columbus Blue Jackets, Chicago Blackhawks a Winnipeg Jets.


Tagy: Winnipeg Jets Marko Daňo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
Radovan Stoklasa

DISKUSIA