Bero nastúpil v EL pri remíze Vitesse s FC Viitorul, Sekulič prispel k triumfu CSKA Sofia

Matúš Bero posilnil holandský Vitesse ArnhemMatúš Bero posilnil holandský Vitesse Arnhem Zdroj: vitesse.nl

BRATISLAVA - Slovenský futbalista Matúš Bero absolvoval vo štvrtok prvé minúty v pohárovej Európe za holandský tím Vitesse Arnhem, ktorý remizoval s domácim rumunským mužstvom FC Viitorul Constanta 2:2 v 2. predkole Európskej ligy. Dvadsaťdvaročný Bero nastúpil v 84. min, na ihrisku nahradil Navarona Foora.

Vitesse v 49. min prehrávalo už 0:2 gólmi 19-ročného útočníka Denisa Mihaia Dragusa. O nerozhodný výsledok sa v 54., resp. 72. min postarali Tim Matavž a Brian Linssen.

Iní slovenskí futbalisti Marek Hlinka a Miloš Lačný pomohli gruzínskemu tímu Torpedo Kutaisi k triumfu proti klubu z Faerských ostrovov Víkingur Gota 3:0 na domácom trávniku v 2. predkole futbalovej Európskej ligy 2018/2019. Hlinka odohral 70. minút a Miloš Lačný nastúpil na druhý polčas.

Niekdajší kapitán ŠK Slovan Bratislava a naturalizovaný slovenský reprezentant Boris Sekulič odohral celý zápas a prispel k triumfu bulharského CSKA Sofia 3:0 nad rakúskym tímom Admira Wacker Mödling. Tomáš Malec nastúpil za litovský Žalgiris Vilnius v 84. minúte proti lichtenštajnskému FC Vaduz, jeho tím zvíťazil na domácom ihrisku 1:0.

Slovenský brankár poľského klubu Jagiellonia Bialystok Marián Kelemen vychytal čisté konto a pomohol svojmu tímu k víťazstvu 1:0 na domácom trávniku proti portugalskému Rio Ave. Július Szöke hral celé stretnutie za bieloruský Šachťor Soligorsk proti poľskému Lech Poznaň (1:1). Brankár Poznane Matúš Putnocký do stretnutia nezasiahol.

Hráč luxemburského klubu CS Fola Esch Peter Chrappan, odohral celé stretnutie pri jednoznačnom nezdare 0:5 proti belgickému KRC Genk. Úspešnejší bol arménsky tím FC Alaškert so slovenským obrancom Oliverom Práznovským, ktorý zvíťazil na ihrisku macedónskeho majstra Sutjeska Nikšič 1:0. Niekdajší hráč Senice absolvoval celý zápas.

Viac o téme: Boris Sekulič Matúš Bero Vitesse Arnhem