Prekvapivý krok v slovenskej lige: Dvadsiatka by sa mohla zlúčiť s MsHK Žilina

Dvadsiatka by sa mohla zlúčiť s MsHK ŽilinaDvadsiatka by sa mohla zlúčiť s MsHK Žilina Zdroj: SITA/koláž Športiek

ŽILINA - Projekt slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov by sa od nasledujúcej sezóny mohol zlúčiť s tímom najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy MsHK Žilina. Informuje o tom sobotňajšie vydanie denníka Šport. Projekt centralizovanej prípravy reprezentačnej "dvadsiatky" funguje od roku 2007.

Prvých päť rokov sa mladí reprezentanti pripravovali v Púchove, v rokoch 2012-2016 bola domovom "dvadsiatky" Bratislava a uplynulé dve sezóny strávil tím v Piešťanoch, odkiaľ podľa Športu mieri do Žiliny. Na severe Slovenska by mohli mladíci utvoriť s tamojšími "vlkmi" spoločné družstvo, ktoré by viedli kouči Ernest Bokroš s Pavlom Paukovčekom. Trénera žilinských "vlkov" Paukovčeka podľa Športu táto informácia šokovala. "Ak by sa k zlúčeniu klubov naozaj došlo, musel by som sa podriadiť vyšším záujmom a stať sa kolegom Ernesta Bokroša. Ten by mal zrejme na starosti časť hráčov z dvadsiatky, ja žilinských hokejistov," uviedol Paukovček.

Zlúčenie "dvadsiatky" a žilinského klubu môže vyvolať vlnu nesúhlasu u iných účastníkov Tipsport ligy. So zmenou pôsobiska "dvadsiatky" nie je stotožnený ani konateľ piešťanského klubu prevádzkujúceho tamojší zimný štadión Jaroslav Lušňák. "Ak by sme od apríla vedeli o týchto plánoch, dokázali by sme sa lepšie pripraviť. Ak sa potvrdí presun do Žiliny, bude to pre nás likvidačný zásah," priznal pre Šport J. Lušňák.

Viac o téme: HK Orange 20 MsHK Žilina
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/koláž Športiek
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články