VIDEO Sagan dovezie zelený dres do Paríža: Ubolený zvládol aj náročnú časovku

Slovenský cyklista Peter Sagan v zelenom drese lídra bodovacej súťaže
Slovenský cyklista Peter Sagan v zelenom drese lídra bodovacej súťaže

ESPELETTE - Britského cyklistu Gerainta Thomasa (Sky) už len záverečná etapa s dojazdom do Paríža delí od víťazstva na 105. ročníku Tour de France. Thomas skončil tretí v sobotňajšej 20. etape, ktorou bola individuálna časovka zo Saint-Pée-sur-Nivelle do Espelette (31 km) a bez problémov si ustrážil líderskú pozíciu. Jeho hlavný súper Holanďan Tom Dumoulin v drese úradujúceho majstra sveta síce podľa prognóz ovládol časovku v čase 40:52 min, ale z pôvodného manka 2:05 min stiahol na Thomasa iba 14 sekúnd.

Slovenský cyklista Peter Sagan za najlepšími výrazne zaostal a celkovo ho klasifikovali na 135. mieste s odstupom 7:11 min za víťazom. Vzhľadom na svoje priority aj bolestivý pád spred troch dní trojnásobný majster sveta v pretekoch s hromadným štartom nemal v jazde proti chronometru výkonnostné ambície. Pre lídra tímu Bora-Hangrohe bolo dôležité iba dôjsť do cieľa. Ak to zopakuje aj v nedeľu v Paríži, po šiesty raz sa stane víťazom bodovacej súťaže na Toiur de France a vyrovná sa historickému lídrovi Nemcovi Erikovi Zabelovi.

"Som rád, že som dokončil túto časovku a teším sa na zajtrajšiu poslednú etapu Tour de France. Cítim sa o trochu lepšie, ale aj tak mám stále veľké bolesti a potrebujem sa ešte zotaviť do ďalších pretekov," uviedol Sagan na svojom facebookovom profile.


Tagy: Tour de France Peter Sagan zelený dres

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Bob Edme

DISKUSIA