VIDEO Nováčik po historickej výhre kraľuje medzi elitou: Sereď naplno zabodovala so Senicou

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: skfsered.sk

MYJAVA - Sereď sa už v 2. kole dočkala premiérového víťazstva vo futbalovej Fortuna lige. V prechodnom domove na Myjave zvíťazila nad Senicou 2:1.

Svižnejšie začali hostia zo Senice, ktorí brankára domácich najskôr vystrašili strelou Solana, peknú akciu neskôr po pravej strane potiahol Herrera. Lopta z jeho kopačky však nenašla adresáta. Futbalisti Serede odpovedali akciou, po ktorej sa k lopte dostal Ulrich, ale v rozhodujúcom momente zaváhal a strela mu nevyšla. Ďalšiu dobrú možnosť mal v 30. minúte Morong, ktorý vystihol zlú rozohrávku Diasa, no Taborda včas vybehol. Domácim patril aj záver polčasu, ale v 43. minúte trestuhodne zaváhali v defenzíve, čo využil Segbe Azankpo. Ten sa po prihrávke Herreru dostal do samostatného úniku a otvoril skóre.

V druhom polčase sa ŠKF snažil o vyrovnanie, pokúšal sa kombinovať po stranách, ale pokusy Ulricha a Moronga neskončili v sieti. Prevaha Sereďanov mohla byť korunovaná v 65. minúte, Richnák však vo vyloženej šanci sám pred Tabordom neuspel. To, čo sa nepodarilo jemu, napravil v 74. minúte Aldo Baez, ktorý presnou strelou vyrovnal na 1:1. Domácich gól ešte viac nakopol a už o štyri minúty po góle Baeza rozhodol o prvej výhre nováčika v najvyššej súťaži Nikola Gatarič.

ŠKF Sereď - FK Senica 2:1 (0:1)
Góly: 75. Baez, 79. Gatarič - 43. Azankpo. Rozhodcovia: Dohál – Hrmo, Poláček, ŽK: Baez, Ulrich - Azankpo, 960 divákov.

Sereď: Penksa – Mečiar, Michalík, Ba, Menich – Baez, Ventúra (78. Pankaričan) – Morong, Gatarič (81. Hučko), Ulrich – Militosjan (46. Richnák)

Senica: Taborda – Kotula, Otrísal, Dias – Herrera (46. Kováč), Krč (86. Kučera), Zezinho, Tešija, Solano (80. Cuadros) – Azankpo, Castaňeda

Michal Gašparík, tréner Serede: "Začiatok sme si predstavovali inak, chceli sme hrať aktívnejšie, ale hostia nás zaskočili svojou hrou. Potom sme sa oťukali a dominovali sme. Na konci polčasu sme dostali gól po chybe, v druhom sme chceli vyrovnať a silou vôle sa nám to podarilo. S nasadením a bojovnosťou sme spokojní. Pred týždňom sme získali prvý bod, teraz prvú výhru. Tak som zvedavý, čo príde o týždeň."

Ton Caanen, tréner Senice: "Myslím si, že remíza by zápasu svedčala viac, to isté som tvrdil aj minulý týždeň. Mal nás viac nakopnúť gól, ktorý sme strelili na konci prvého polčasu. V druhom nám chýbala motivácia. Napriek tomu sme si bod zaslúžili. Ale verím, že naše úspechy prídu."

Viac o téme: FK Senica ŠKF Sereď