VIDEO Rekordný Sagan v časovke opäť poriadne trpel: Stále mám veľké bolesti

Peter Sagan v zelenom drese na pódiu po skončení 20. etapy
Peter Sagan v zelenom drese na pódiu po skončení 20. etapy

ESPELETTE - Britský cyklista Geraint Thomas sa stane celkovým víťazom 105. ročníka prestížnych pretekov Tour de France. Na premiérový triumf na TdF v kariére mu stačí v záverečnej nedeľňajšej etape s finišom na parížskych Elyzejských poliach prísť do cieľa v hlavnom pelotóne. Rozhodla o tom sobotňajšia časovka, v ktorej skončil na treťom mieste a potvrdil post lídra celkového poradia.

V cieli mal najlepší čas Tom Dumoulin z tímu Sunweb, druhý Christopher Froome (Team Sky) zaostal o jednu sekundu. Thomas zaostal za víťazom o 14 sekúnd. Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 133. miesto so stratou 7:11 min na víťaza.

Sagan sa už po šiestykrát stane víťazom bodovacej súťaže, čím vyrovná rekord Nemca Erika Zabela z rokov 1996 až 2001. V časovke však opäť pociťoval následky pádu, ktorý utrpel v 17. etape: "Som rád, že som dokončil túto časovku a teším sa na zajtrajšiu poslednú etapu. Cítim sa o trochu lepšie, ale aj tak mám stále veľké bolesti a potrebujem sa ešte zotaviť do ďalších pretekov," napísal trojnásobný majster sveta na svojej facebookovej stránke.

Thomas prevezme v nedeľu v Paríži trofej pre celkového víťaza po troch rokoch nadvlády jeho krajana Chrisa Froomea. Ten celkovo vyhral TdF až štyrikrát (2013, 2015, 2016 a 2017). "Vždy som sníval o tom, že raz vyhrám Tour de France. A to sa teraz stalo skutočnosťou. Musím krotiť svoje emócie, chce sa mi plakať," citovala slová Thomasa agentúra APA. 


Tagy: Peter Sagan Geraint Thomas

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP - Christophe Ena; Video: Le Tour de France

DISKUSIA