LeBron James nezabúda odkiaľ prišiel: Najväčšia hviezda NBA opäť ukázala svoju veľkorysosť!

LeBron James
LeBron James

AKRON - LeBron James patrí k najväčším hviezdam basketbalovej NBA, ale známy je aj svojimi aktivitami mimo paluboviek. Najnovšie si spomenul na svoje korene a v rodnom Akrone otvoril školu pre tzv. problémovú mládež.

Tá prichýli 240 tretiakov a štvrtákov z chudobných či rozvrátených rodín. Projekt je výsledok spolupráce medzi Jamesovou nadáciou a verejným školským systémom. "Chceme im dať všetko, čo môžeme a ešte viac. Veľa to pre mňa znamená," cituje BBC trojnásobného šampióna NBA.

LeBron mal v ranom veku problémy so školou. Ako štvrták vynechal 83 dní, pretože jeho rodina nemala auto. Komunita ho však vtedy podporila a o rok neskôr začal hrať basketbal. "Škola pre mňa nič neznamenala. Ale veľké množstvo vymeškaných dní ma trápilo po psychickej stránke. Boli to časy bezsenných nocí a obáv z budúcnosti," zaspomínal si James a dodal: "Myslím si, že žiadne dieťa vo veku osem - deväť rokov, by nemalo zažívať také trápenie. Viem, čím tieto deti prechádzajú." Nedávno podpísal kontrakt s Los Angeles Lakers na štyri roky v hodnote 154 miliónov amerických dolárov.

Nová škola zabezpečí každému žiakovi celodennú bezplatnú stravu. Navyše, každý dostane bicykel. Súčasťou projektu bude dokonca asistencia pre rodiny, ktorá bude zahŕňať pomoc pri hľadaní práce. "Chceme vytvoriť prostredie, ktoré zabezpečí udrží rodinu pohromade. Využijem svoj vplyv na to, aby tí ľudia vedeli, že sa o nich niekto zaujíma," dodal LeBron. Už v roku 2015 sľúbil, že zaplatí tisícke študentov vysokoškolské vzdelanie.


Tagy: LeBron James

Zdroj:
SITA
Foto:
nba.com

DISKUSIA