VIDEO Trnava tŕpla až do posledných sekúnd: Legia aj v dvojnásobnom oslabení poriadne hrýzla!

Anton Sloboda a Iňaki Astiz v súboji o loptuAnton Sloboda a Iňaki Astiz v súboji o loptu Zdroj: TASR – Lukáš Grinaj

TRNAVA - Futbalisti FC Spartak Trnava postúpili do 3. predkola Ligy majstrov. V druhom predkole vyradili Legiu Varšava, po víťazstve 2:0 na ihrisku súpera stačila zverencom trénera Radoslava Látala na postup aj prehra 0:1 v utorňajšej odvete pred vyše 17-tisícovou diváckou kulisou na Štadióne Antona Malatinského.

Trnava nezvolila "betonársky" štýl hry a od úvodných minút bola smerom dopredu aktívna. Lenže iba po šestnástku súpera, z čoho nevyťažila žiadnu vyloženú príležitosť. Naopak, v 12. minúte domáci kapitán Godál zluftoval pred vlastnou päťkou loptu a takmer prekvapil Chudého, ktorý ju z bránkovej čiary mrštným zákrokom vyškriabal do bezpečia a nedoprial Legii gólový darček. V 14. minúte po centri Hloušeka z ľavej strany hlavičkoval nebezpečne Kante, ale bránu netrafil. Presnú mušku nemal ani na druhej strane Jirka, ktorého krížna strela znamenala pre Spartak iba roh a ten Sloboda nezahral tak, ako by si sám predstavoval. Legia pôsobila lepším dojmom ako v prvom zápase na domácej pôde, ale "andeli" jej nedovolili ovládnuť stred poľa a keď niečo prešlo za ich obranu, obetavosťou všetko vyriešili k spokojnosti. Legiu navyše už v 37. minúte oslabil Vešovič, ktorý po faule na Čonku uvidel od rozhodcu druhú žltú kartu a porúčal sa pod sprchy, krátko nato skončil vykázaný na tribúne asistent trénera Legie. Tento moment spolu s bezgólovým polčasovým skóre posúvali Spartak bližšie k vytúženému 3. predkolu.

Na snímke zľava hráč Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR – Lukáš Grinaj

Poľský šampión musel hrať po zmene strán vabank. K streleniu gólu mu mali pomôcť príchody dvojice ofenzívnych hráčov Cafua a Carlitosa. Spartak sa až príliš stiahol do obrannej ulity, čo súper využil. V 63. minúte po centri z pravého krídla Iňaki Astiz nikým neatakovaný zblízka prekonal Chudého - 0:1. Legia zacítila šancu a zápas dostal nový náboj. V 68. minúte Chudý podržal svoj tím po strele, ktorá zaváňala gólom. Spartak sa zahrával s ohňom, keď sa zameral na bránenie. Očakávaný tlak Legie však neprišiel, zmaril ho ďalším vyúčením Antolič. Spartak mohol v závere vyrovnať, ale šance Vlaska, Egha a Greššáka v sieti neskončili. Napriek prehre však štadión po konečnom hvizde rozhodcu vybuchol postupovou radosťou.

V 3. predkole (7./8. augusta, odvety 14. augusta) sa slovenský šampión stretne s úspešnejším zo srbsko-litovskej konfrontácie medzi Crvenou Zvezdou Belehrad a Suduvou Marijampole (prvý zápas 3:0). Prvý zápas odohrá vonku, v odvete bude mať výhodu domáceho prostredia. Ešte predtým sa v pondelok 6. augusta v Nyone uskutoční žreb play off LM a Európskej ligy, ktorú má Spartak v jednom alebo v druhom prípade istú.

FC Spartak Trnava - Legia Varšava 0:1 (0:0)
Gól: 63. Iňaki Astiz. ŽK: Tóth, Vlasko - Vešovič, Antolič. ČK: 37. Vešovič po 2. ŽK, 85. Antolič po 2. ŽK. Rozhodovali: Reinshreiber - Krasikow, Hassan (všetci Izr.), 17.204 divákov.
/prvý zápas 2:0, do 3. predkola postúpil FC Spartak Trnava/

Spartak: Chudý - Tóth, Godál, Čonka - Kadlec, Grendel (69. Miesenböck), Sloboda (76. Vlasko), Greššák, Rada - Jirka, Egho (90.+1 Hladík)

Legia: Malarz - Wieteska, Iňaki Astiz, Pazdan (53. Carlitos) - Maczyňski (80. Hämäläinen) - Vešovič, Radovič (46. Cafu), Antolič, Hloušek - Kante, Kucharczyk

Viac o téme: FC Spartak Trnava Legia Varšava