Saganov konkurent sa upísal novému tímu: Chcem ukázať sto percent zo svojich schopností

André Greipel v strede
André Greipel v strede

RENNES - Nemecký cyklista André Greipel bude v nasledujúcich dvoch sezónach nastupovať v drese francúzskeho prokontinentálneho tímu Fortuneo Samsic, ktorý nechýbal na uplynulom ročníku Tour de France. Informoval o tom oficiálny web zoskupenia z regiónu Bretónsko.

Skúsený špurtér opúšťa svojho doterajšieho zamestnávateľa Lotto-Soudal po ôsmich rokoch spolupráce a po trinástich sezónach odchádza do tímu, ktorý pôsobí mimo najvyššie úrovne World Tour. Tridsaťšesťročný rodák z Rostocku získal v priebehu aktuálnej sezóny šesť víťazstiev, ale na nedávnej Tour de France skončil najlepšie tretí a po dvanástich dňoch odstúpil.

"Odkedy bicyklujem, chcem víťaziť a plniť nové výzvy. Musím sa teraz konfrontovať s niečim novým, pretože chcem pokračovať v progrese. Od nového tímu očakávam veľa. Nechám sa inšpirovať jeho mladým a slobodným duchom, no zároveň očakávam dôveru, pochopenie a tímovú súdržnosť. V nasledujúcej sezóne chcem ukázať sto percent zo svojich schopností, nielen po športovej, ale aj osobnostnej stránke. Veľmi sa teším na plnenie novej úlohy v novom prostredí," vyjadril sa pre webovú stránku tímu Fortuneo-Samsic Greipel, ktorý dosiahol počas bohatej kariéry 156 víťazstiev.


Tagy: André Greipel

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Peter Dejong

DISKUSIA