Za málo muziky veľa peňazí: Hokejový svet neverí šialenej zmluve v NHL

Tom Wilson (v popredí) sa raduje so spoluhráčmi
Tom Wilson (v popredí) sa raduje so spoluhráčmi

WASHINGTON - Kanadský hokejový útočník Tom Wilson predĺžil zmluvu s tímom zámorskej NHL Washington Capitals o šesť sezón. Dvadsaťštyriročný krídelník si počas tohto obdobia zarobí v priemere 5,167 milióna USD ročne.

"Tom je neoceniteľnou súčasťou nášho tímu. Sme veľmi šťastní, že sa v tomto bode svojej kariéry rozhodol s nami podpísať dlhodobý kontrakt," uviedol generálny manažér Capitals Brian MacLellan pre oficiálny klubový web.

Čo je na tejto zmluve tak neuveriteľné? Wilson nepatrí medzi produktívnych útočníkov. V poslednej sezóne nazbieral v drese Capitals 35 bodov, čo je jeho kariérnym maximom. V predošlých štyroch ani raz nenazbieral 20 bodov, a to až v troch z nich odohral všetkých 82 zápasov. Slabú produktivitu prekrýva svojou fyzickou hrou, ktorou vyvádza súperových hráčov z komfortnej zóny, čo môže byť užitočné, no je to hodné toľkých peňazí? 

Viacero osobností, ktoré sledujú NHL skutočne pozorne, výšku zmluvy spochybnilo. "Myslel som si, že Tom Wilson si poriadne nahrabe. Štyri roky, možno na hranici 3,5 milióna dolárov ročne. Mýlil som sa. V skutočnosti vyhral jackpot," uviedol na instagram reportér Sportsnet Eric Engels.

 

Podobne reagoval aj bývalý hráč NHL a terajší analytik Martin Biron, ktorý nemohol uveriť, ako Washington preplatí hráča, ktorý získava tak žalostne málo bodov.

 

 


Tagy: Washington Capitals Tom Wilson Brian MacLellan

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA