Sky nebude tolerovať nevhodné správanie svojho jazdca: Moscona budú ignorovať

Gianni MosconGianni Moscon Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Incident talianskeho cyklistu Gianniho Moscona a jeho vylúčenie z tohtoročnej Tour de France má dozvuky aj v ďalšom súťažnom období. Jeho zamestnávateľ tím Sky sa rozhodol, že až do vyriešenia jeho disciplinárneho konania nebude Moscona nasadzovať do pretekového diania, hoci na to má právo. Informuje o tom špecializovaný portál Cyclingnews.

Moscon bol vylúčený z najslávnejších etapových pretekov po tom, čo zasiahol do tváre Francúza Élieho Gesberta z tímu Fortuneo-Samsic počas 15. etapy z Millau do Carcassonne. Na twitteri tímu Fortneo-Samsic sa objavila informácia, že Moscon ramenom udrel do hlavy Gesberta a na základe preskúmania videozáznamu rozhodcovský zbor odvolal 24-ročného Taliana z pretekov. Kontroverzný pretekár sa neskôr za svoje konanie ospravedlnil súperovi, svojmu tímu, organizátorom TdF aj fanúšikom.

Zatiaľ nie je známe, kedy Medzinárodná cyklistická únia (UCI) ukončí disciplinárne konanie v prípade Moscon, z tímu Sky prenikla informácia, že sa tak stane počas budúceho týždňa. Je pravdepodobné, že po konečnom verdikte dôjde k osobitnej sankcii aj z tábora britského tímu, ktorý sa vďaka Geraintovi Thomasovi opäť tešil na Tour de France z celkového víťazstva.

Viac o téme: Tour de France Sky Gianni Moscon
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články