Sagan je na nezastavenie aj po Tour: Na kritériách v Belgicku dovŕšil víťazný hetrik!

Peter Sagan
Peter Sagan

HERENTALS - Slovenský cyklista Peter Sagan dovŕšil víťazný hetrik na exhibičných okruhových pretekoch v Belgicku. Po kritériách v Aalste a Roeselare trojnásobný a úradujúci majster sveta ovládol aj štvrtkové večerné podujatie v Herentalse. Podľa webu Sporza Sagan triumfoval pred Belgičanom Gregom van Avermaetom a Holanďanom Mathieuom van der Poelom. Jazdilo sa na 50 kôl po 1,84 km, čiže spolu 92 km. Prizeralo sa 30 000 divákov.

Po pretekoch sa Sagan v dúhovom drese majstra sveta postavil k hudobnej aparatúre, aby namixoval svoj hudobný set. "Týmto spôsobom vyjadril podporu miestnej organizácii s názvom To Walk Again (Opäť chodiť), ktorá pomáha v návrate do života ľuďom z telesným postihnutím pomocou krokových robotov," informoval portál hln.be.

Peter Sagan len pred niekoľkými dňami dosiahol šieste víťazstvo v boji o zelený dres pre kráľa bodovacej súťaže na Tour de France. Po štvrtkových pretekoch si líder tímu Bora-Hansgrohe dopraje krátku pauzu, aby sa pripravil na majstrovstvá Európy a preteky s hromadným štartom v Glasgowe (12.8.). Keďže belgické kritériá majú exhibičný charakter, nerátajú sa oficiálne medzi víťazstvá v Saganovej profikariére na ceste. Aktuálne má teda trojnásobný a úradujúci majster sveta na konte stále 109 triumfov.


Na-TourCriterium Herentals (92 km): 1. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe, 2. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing, 3. Mathieu van der Poel (Hol.) Corendon-Circus


Tagy: Peter Sagan Belgicko Herentalse

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Christophe Ena

DISKUSIA