Bývalý tréner Anglicka sa vracia na reprezentačnú scénu: Skúsený Švéd obdržal túto ponuku

Sven-Göran Eriksson
Sven-Göran Eriksson

BAGDAD - Švédsky tréner Sven-Göran Eriksson odmietol ponuku Irackej futbalovej asociácie (IFA) na vedenie tamojšieho národného tímu. IFA ponúkla Erikssonovi kontrakt na tri roky, ktorý zahŕňal Ázijský pohár a kvalifikáciu na majstrovstvá sveta 2022 v Katare. Sedemdesiatročný kouč by sa však mohol stať hlavným trénerom reprezentácie Kamerunu. Rodák z Torsby sa podľa informácii britskej televízie Sky minulý týždeň stretol so zástupcami tamojšej futbalovej federácie (FECAFOOT).

"Po rozhovore so Svenom-Göranom Erikssonom a zvážení ostatných ponúk, FECAFOOT zverejní meno hlavného trénera národného tímu v najbližších dňoch," uvádza sa v stanovisku Kamerunskej futbalovej federácie.

Sedemdesiatročný Eriksson viedol na reprezentačnej úrovni Anglicko, Mexiko a Pobrežie Slonoviny. Od roku 2010 sa však venoval výlučne klubovej práci. Pozíciu hlavného trénera postupne plnil v anglickom Leicestri City a čínskych tímoch Kuang-čou Evergrande, Šanghaj SIPG a Šen-čen FC. Medzitým pôsobil aj v Spojených arabských emirátoch (Al-Nasr) a Thajsku (BEC Tero Sasana), kde si vyskúšal manažérske funkcie. Od júna 2017 je bez angažmánu.


Tagy: Sven-Göran Eriksson

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA