Slovákom vyšla na majstrovstvách Európy štafeta: Do finále s národným rekordom

Richard NagyRichard Nagy Zdroj: TASR

GLASGOW - Ani v sobotu sa slovenským plavcom nepodarilo v individuálnych súťažiach na ME v Glasgowe postúpiť z rozplavieb do finále. Najlepší výsledok dosiahol na 200 m motýlik Richard Nagy, ktorý vyhral svoju rozplavbu, ale časom 2:00,22 min. skončil až na celkovom 23. mieste spomedzi 37 štartujúcich.

Nagy si vylepšil osobné maximum v tejto disciplíne. Podľa facebookového profilu Slovenskej plaveckej federácie nastúpil napriek silnej bolesti ramena. Na 50 m znak obsadila Karolína Hájková 33. miesto. Štartovala v piatej rozplavbe, v ktorej skončila desiata časom 29,61 s. Na prsiarskej stovke sa nedarilo Andree Podmaníkovej, vo svojej rozplavbe obsadila desiate miesto a časom 1:12,18 min. uzatvárala celkové poradie medzi 48 klasifikovanými pretekárkami.

Na 100 m voľný spôsobom sa predstavil Adam Halas, ktorý zaplával čas 52,09 s a obsadil celkovú 74. priečku. Vo svojej rozplavbe bol ôsmy. Slováci sa predpoludním predstavili ešte v štafete na 4x200 m voľný spôsob - mix. Kvarteto Adam Halas, Richard Nagy, Nikoleta Trníková a Laura Benková obsadilo v prvej rozplavbe piate miesto, keď časom 8:04,58 min. utvorilo nový národný rekord v tejto disciplíne. Spomedzi 9 štartujúcich tímov postúpilo do osemčlenného finále, najlepší čas dosiahli Rusi (7:33,16). Finále je na programe o 19.28 SELČ.

Viac o téme: Slovensko Richard Nagy Adam Halas