Grobiansky neokrochanec Trump sa pustil do športovej legendy: Takúto urážku si mal odpustiť

Donald Trump
Donald Trump

WASHINGTON - Prezident Spojených štátov amerických Donald Trump si v piatok večer na sociálnej sieti twitter vzal na mušku jedného z najlepších a najvplyvnejších basketbalistov súčasnosti LeBrona Jamesa. Učinil tak po tom, čo sa nová akvizícia tímu Los Angeles Lakers prezentovala v televízii CNN pri príležitosti otvorenia školy pre tzv. problémovú mládež v jeho rodnom meste Akron.

"S LeBronom Jamesom práve urobil rozhovor najhlúpejší muž v televízii Don Lemon. Spravil z LeBrona múdreho, čo nie je jednoduché. Mám rád Mikea," napísal na oficiálnom účte Trump, pričom poslednou vetou sa snažil deklarovať, že v rebríčku najlepších basketbalistov histórie uprednostňuje Michaela Jordana.

Trojnásobný víťaz titulu MVP finále NBA v rozhovore pre CNN hovoril o vplyve športu pre spoločnosť a jeho schopnosti ľudí spájať. Zároveň spomenul, že prezident Trump "využíva šport, aby nás rozdelil."

James sa zatiaľ k najnovšiemu výroku politického lídra USA nevyjadril, no v minulosti nešetril kritickými výrokmi k jeho osobe. "Návšteva Bieleho doma bola vždy pocta, až pokým sa tam neobjavil on," zverejnil v minulosti. Server ESPN pripomína aj ďalšie jeho vyjadrenie: "Nerozumie moci, ktorú má ako líder tejto nádhernej krajiny. Nerozumie tomu, koľko detí akejkoľvek rasy na neho hľadí ako na vzor a očakáva slová podpory a povzbudenia," povedal dvojnásobný víťaz ankety Športovec roka v USA.


Tagy: LeBron James Donald Trump

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP; Twitter/Donald Trump

DISKUSIA