Trenčín sa postaví čerstvému víťazovi superpohára: Feyenoord triumfoval po dráme nad PSV

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Twitter Feyenoord Rotterdam

EINDHOVEN - Futbalisti Feyenoordu Rotterdam, ktorí budú v 3. predkole Európskej ligy čeliť slovenskému AS Trenčín, triumfovali v sobotu v Holandskom superpohári. Zverenci trénera Giovanniho van Bronckhorsta zdolali PSV Eindhoven 6:5 na strely zo značky pokutového kopu, zápas sa po 120 minútach skončil 0:0. O víťazstve Feyenoordu rozhodol v ôsmej sérii stredopoliar Jordy Clasie. Pre oba kluby to bola súťažná premiéra v novom ročníku.

Feyenoord je štvornásobným víťazom Holandského superpohára, tešil sa aj vlani a tiež v rokoch 1991 a 1999. Rekordérom je práve PSV s 11 trofejami. Feyenoord sa s Trenčínom stretne najprv vo štvrtok 9. augusta v Žiline, odveta je naplánovaná na 16. augusta v Rotterdame.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia Holandského superpohára 2018 vo futbale:
PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 0:0 po predĺžení, 5:6 na strely zo značky pokutového kopu

Viac o téme: PSV Eindhoven Feyenoord Rotterdam