Inter chystá ponuku pre hviezdu Realu: S týmto ich španielsky klub nechutne vysmeje

Luka Modrič
Luka Modrič

MILÁNO - Inter Miláno nepoľavuje v snahe o zisk chorvátskeho špílmachra Luku Modriča z Realu Madrid. Údajne plánuje predostrieť ponuku na hosťovanie s opciou na trvalý prestup. Klub zo Serie A chce priviesť Modriča na San Siro a ponúkne 15 miliónov eur za ročné hosťovanie.

Zmluva by mala zahŕňať aj opciu na permanentnú kúpu 32-ročného Chorváta v hodnote 25 miliónov eur. Vedenie Interu by malo zvážiť, či má vôbec takáto ponuka zmysel, pretože je nepravdepodobné, že ňou Real obmäkčia a Modriča sa im podarí priviesť na San Siro. 

Jeden z najlepších hráčov v Európe za posledné roky vyhral prakticky všetko, čo mohol. Nad hlavu zdvihol trofeje za triumf v La Lige, Španielskom kráľovskom pohári a štyrikrát sa tešil z Ligy majstrov (2014, 2016, 2017, 2018). Čerešničkou na torte za perfektnými rokmi bola jazda s Chorvátmi na Majstrovstvách sveta 2018, kde dokráčal až do finále a bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja. 

Florentino Perez, prezident "Pusiniek", sa nechal počuť, že Modrič zostane v Madride a presvedčí ho jedine ponuka za 750 miliónov eur a ani euro menej. Podľa plátku Gazzetta Dello Sport je však Modrič naklonený možnosti hrať v talianskej súťaži a s prezidentom Realu túto možnosť preberie. 

Manažér Interu Luciano Spalletti dostal od novinárov otázku ohľadom Modriča. Nič nepotrvrdil, ale na druhej strane ani nevyvrátil. "Modrič? Bol by dôležitý pre každý tím. Fanúšikovia snívajú a ja snívam s nimi," odkázal. 

Real Madrid už v lete stratil najdôležitejšieho ofenzívneho hráča v podobe Cristiana Ronalda a odchod Modriča by bol ďalšou ranou priamo do srdca. Modrič má však podľa informácií uzavretý s vedením klubu pakt, ktorý mu dovoľuje odísť v prípade záujmu. Gazzetta Dello Sport tvrdí, že by to znamenalo vzdatie sa 750-miliónovej výstupnej klauzuly. Aj keď sa 18-násobný majster Talianska odmieta vzdať, opustenie Santiaga Bernabeu sa v Modričovom prípade javí stále ako nepravedpodobné. 


Tagy: Real Madrid Luka Modrič Inter Miláno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Efrem Lukatsky; Twitter/Squawka Football

DISKUSIA