Ďalší medailový úlovok z európskeho šampionátu: Varga s Rehák-Štefečekovou strieborní v mixe

Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Erik Varga a Zuzana Rehák-Štefečeková
Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Erik Varga a Zuzana Rehák-Štefečeková

LEOBERSDORF - Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Erik Varga a Zuzana Rehák-Štefečeková vybojovali na ME v rakúskom Leobersdorfe striebornú medailu v disciplíne mix trap. Titul si v novom svetovom rekorde vystrieľali Taliani Giovanni Pellielo a Jessica Rossiová, bronz patrí Oguzhanovi Tüzünovi a Safiye Saritürkovej z Turecka.

Rehák-Štefečeková získala v Leobersdorfe už druhý cenný kov po individuálnom bronze v trape, Varga skončil tesne za stupňom víťazov na štvrtej priečke. Do nedeľňajšieho šesťčlenného finále prenikli 34-ročná Rehák-Štefečeková a o osem rokov starší Varga zo štvrtého miesta v kvalifikácii, v ktorej obaja trafili zhodne 72 terčov. Nad sily zlatých medailistov z Európskych hier 2015 v Baku boli v boji o kontinentálny titul len suverénni Taliani, ktorí so 47 trafenými terčami utvorili nové svetové maximum. Marián Kovačócy s Janou Špotákovou obsadili v kvalifikácii nepostupovú 20. priečku. Timotej Tóth s Nikolou Molnárovou reprezentovali Slovensko v súťaži juniorov, ani oni však neprenikli do šesťčlenného finále, keď s nástrelom 117 obsadili 14. priečku.

Výsledky - finále mix trapu: 1. Giovanni Pellielo, Jessica Rossiová (Tal.) 47 - svetový rekord, 2. Erik VARGA, Zuzana REHÁK-ŠTEFEČEKOVÁ (SR) 44, 3. Oguzhan Tüzün, Safiye Saritürková (Tur.) 29, 4. Antonio Bailon, Francisca Munoz de Leon Moralová (Šp.) 26, 5. Aaron Heading, Ellie Sewardová (V. Brit.) 20, 6. Vesa Tornroos, Satu Mäkeläová-Nummelaová (Fín.) 15 ..., 20. Marián KOVAČÓCY, Jana ŠPOTÁKOVÁ (SR) - 138 v kvalifikácii
 


Tagy: Erik Varga Zuzana Rehák-Štefečeková

Zdroj:
TASR
Foto:
olympic.sk

DISKUSIA