VIDEO Finálový zápas sa zmenil na šialenstvo: Štyri nevyužité mečbaly a veľká otočka

Svetlana Kuznecovová
Svetlana Kuznecovová

WASHINGTON - Chorvátska tenistka Donna Vekičová bola v nedeľňajšom finále turnaja WTA International Citi Open v americkom Washingtone (dotácia 250 000 amerických dolárov, tvrdý povrch) blízko k celkovému prvenstvu. Proti 33-ročnej Ruske Svetlanej Kuznecovovej vyhrala prvý set 6:4 a v druhom mala k dispozícii štyri mečbaly. Nevyužila ani jeden, a tak sa "karta obrátila". Dvojnásobná grandslamová šampiónka vo dvojhre Kuznecovová získala druhý set pre seba 7:6 (7) a v treťom sa už hralo v jej réžii (6:2).

"V druhom sete som sa niekoľkokrát ocitla v situácii, keď som na príjme musela odvrátiť mečbal. Bolo to tesné, ale v druhom a treťom sete som konečne našla moju hru a cítila som sa lepšie. Na Vekičovú to doľahlo a bola unavená," uviedla Kuznecováv pre web wtatennis.com.

Pre rodáčku z Petrohradu je to 18. singlový titul na okruhu WTA. Na turnaji v americkej metropole, kde triumfovala aj v roku 2014, doteraz ešte neprehrala. Do tejto štatistiky sa neráta odstúpenie zo súboja proti Sloane Stephensovej z roku 2015. "Ráno v deň finále mi niekto povedal, že som tu nikdy neprehrala. Ani som si to neuvedomila. Iba si svoju prácu robím najlepšie ako viem a tento týždeň som si počínala dobre. Odohrala som výborné zápasy," doplnila Kuznecovová.

Niekdajšia svetová dvojka pre zranenia v nedávnom období klesla až na 128. pozíciu v rebríčku WTA. Vo Washingtone sa stala renkingovo najnižšie postavenou hráčkou, ktorá ovládla toto podujatie. "Bol to naozaj ťažký týždeň. Tenis je vždy o psychike, či už vyhráte alebo prehráte, no vždy si musíte udržať koncentráciu," doplnila Svetlana Kuznecovová.


Tagy: Svetlana Kuznecovová Donna Vekičová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP; Video: Youtube

DISKUSIA