VIDEO Trnava opäť zaskočila favorita: Do odvety proti Belehradu so sľubnou remízou

Na snímke gólová radosť hráčov FC Spartak Trnava v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov vo futbale medzi Crvena zvezda Belehrad - FC Spartak Trnava Na snímke gólová radosť hráčov FC Spartak Trnava v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov vo futbale medzi Crvena zvezda Belehrad - FC Spartak Trnava Zdroj: TASR - Martin Baumann

BELEHRAD - BELEHRAD - Futbalisti FC Spartak Trnava remizovali 1:1 na ihrisku srbského tímu FK Crvena zvezda Belehrad v prvom stretnutí 3. predkola Ligy majstrov 2018/2019. Odveta je na programe o týždeň takisto v utorok od 20.30 h SELČ na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Do Belehradu na štadión Rajka Mitiča zavítalo úctyhodných 37 112 divákov. Úvodný gól zápasu strelili domáci, z pokutového kopu sa v 23. min presadil El Fardou Mohamed Ben Nabouhane. Už o dve minúty vyrovnal stredopoliar slovenského tímu Erik Grendel.

Duel sa začal v "oťukávacom" tempe z oboch strán, ani jeden tím sa nehrnul do útoku. Domáci mali mierne navrch pred výbornou kulisou, ktorú dotvárali i priaznivci Spartaka Trnava. V 10. min bol blízko ku gólovej príležitosti Nemanja Radonič, ale k prihrávke do šestnástky hostí sa skôr dostal brankár Spartaka Martin Chudý. V 22. min kapitán hostí Boris Godál vo vlastnej šestnástke absolvoval tvrdý súboj s Nenadom Krstičičom, hlavný arbiter Španiel Carlos Del Cerro odpískal pokutový kop a Godála "odmenil" žltou kartou. Loptu si na biely bod postavil El Fardou Mohamed Ben Nabouhane, ktorý ju poslal do opačnej strany, ako to čakal brankár Chudý a s prehľadom skóroval. Radosť hostí netrvala dlho, po pár sekundách vyrovnal Erik Grendel strelou z prvej po prihrávke od Mareka Bakoša. Po strelenom góle sa hráči Trnavy zatiahli do defenzívy, domáci si však nedokázali utvoriť výraznejšiu príležitosť. V 40. min preveril Chudého z priameho kopu Lorenzo Ebecilio, ale gólman FC Spartak bol pripravený. V samotnom závere prvého dejstva dostali výhodu priameho kopu aj zverenci trénera Radoslava Látala, Jakub Rada mieril tesne nad bránku srbského tímu.

Do druhého polčasu "vleteli" domáci hráči oveľa aktívnejšie ako v celej prvej časti hry a pramenilo z toho viacero šancí. V 52. min to z diaľky skúsil nebezpečne Branko Jovičič, o dve minúty neskôr sa pred brankára Chudého z uhla natlačil Radonjič, ale neuspel. V 61. min spoza šestnástky napriahol Ebecilio, jeho "obaľovačka" preletela tesne vedľa Chudého bránky. Rovnaký hráč z podobnej pozície vystrelil aj v 79. min, ale znovu nepresne. Obraz hry sa ani v ďalších chvíľach nezmenil, v držaní lopty absolútne dominovala Crvena zvezda, Trnava mala väčšinou kompletnú jedenástku futbalistov na vlastnej polovici a domáci sa cez obranný val Trnavčanov nevedeli výraznejšie presadiť. Hoci Trnavčania vyslali v druhom polčase na brankára domácich Milana Borjana iba jedinú strelu, vďaka pozornej defenzíve už ani neinkasovali a pred domácou odvetou si udržali sľubný výsledok 1:1.

Futbalová Liga majstrov 2018/2019 - 3. predkolo - prvý zápas - utorok:

Crvena zvezda Belehrad (Srb.) - FC Spartak Trnava (SR) 1:1 (1:1)
Góly: 23. Ben Nabouhane (z pok, kopu) - 25. Grendel, ŽK: 50. Radonjič - 23. Godál, 45.+ A. Sloboda, rozhodovali: Del Carro - Yuste, Alvárez Cantón (všetci Šp.), 37 112 divákov

Zostavy:
FC Spartak Trnava: Chudý - A. Kadlec, Martin Tóth, Godál, Čonka - Jirka, A. Sloboda, Grendel (88. Miesenböck), Greššák, J. Rada (90.+ Hladík) - Marek Bakoš (75. Egho)
FK Crvena zvezda Belehrad: Borjan - Stojkovič, Savič, Degenek, Rodič - Jovičič, Ebecilio, Krstičič - Ben Nabouhane, Radonič - Stoiljkovič (53. Milič, 73. Srnič)

Viac o téme: FC Spartak Trnava FK Crvena Zvezda Belehrad