VIDEO Trnavskí fans si jediným pokrikom získali celé Srbsko: Ako zareaguje vedenie UEFA?

Na snímke tréner FC Spartak Trnava Radoslav Látal
Na snímke tréner FC Spartak Trnava Radoslav Látal

BELEHRAD - "Kosovo je Srbija" a teda "Kosovo je Srbsko" znelo na Štadióne Rajka Mitiča v Belehrade v utorňajšom úvodnom súboji 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 medzi Spartakom Trnava a Crvenou zvezdou Belehrad (1:1).

Nebolo by na tom nič nezvyčajné, populárny pokrik je na zápasoch srbských tímov bežný. Na "Marakne" ho však skandovali priaznivci slovenského tímu, ktorí merali do Belehradu cestu, aby podporili svoj obľúbený tím a napokon podporili i Srbsko samotné. Početná skupina fanúšikov FC Spartak si za to vyslúžila potlesk v stoji od vyše 37-tisíc divákov na tribúnach štadióna Crvenej zvezdy.

"V mene všetkých Srbov sa chcem poďakovať fanúšikom Spartaka Trnava, ktorí týmto spôsobom vyjadrili podporu srbskému národu," povedal jeden z domácich novinárov na pozápasovej tlačovej konferencii trénerovi hostí Radoslavovi Látalovi.

Miestny žurnalista však zároveň pripomenul, že Európska futbalová únia (UEFA) potrestala v minulosti za rovnaký slogan už viackrát srbské tímy, niekedy aj zatvorením časti štadióna na ďalší zápas. "Neviem, aké sú tam predpisy, netuším, čo sa okolo toho bude diať. Azda to nebude veľký problém a dúfam, že to všetko dobre dopadne," reagoval Látal.

Odvetné stretnutie je na programe v utorok na Štadióne Antona Malatinského v Trnave s plánovaným výkopom o 20.30 h SELČ.


Tagy: Spartak Trnava Crvena Zvezda Belehrad

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann; Twitter/Ultras Barras Bravas; Video: YouTube/Adrenalin Media

DISKUSIA