Salzburg v treťom predkole Ligy majstrov s hladkým víťazstvom, Celtic remizoval s Aténami

Hráči Salzburgu oslavujú gólHráči Salzburgu oslavujú gól Zdroj: SITA/AP Photo/Martin Meissner

BRATISLAVA - Futbalisti FC Red Bull Salzburg vyhrali v stredajšom úvodnom stretnutí 3. predkola Ligy majstrov doma nad macedónskym tímom Škendija Tetovo hladko 3:0. S úspešnejším z tejto dvojice sa stretne Spartak Trnava v prípade postupu cez CZ Belehrad do play off o skupinovú fázu LM.

Rakúsky šampión si už v prvom polčase vytvoril dvojgólový náskok. Najskôr sa po štvrťhodine hry strelecky presadil z pokutového kopu izraelský legionár Munas Dabbur, ten istý hráč v nadstavenom čase zvýšil hlavou po priamom kope Zlatka Junuzoviča. Stredopoliar z Mali Diadie Samassekou potom v 81. minúte opäť z bieleho bodu zvýšil už na 3:0 pre favorita, ktorý tak má výbornú pozíciu pred odvetou. Domáci Junuzovič ešte o dve minúty neskôr videl od rozhodcu druhú žltú kartu a zápas nedohral.

PAOK Solún si v prvom zápase na domácej pôde poradil so Spartakom Moskva tesne 3:2. V druhom polčase nepremenil pokutový kop za hostí Quincy Promes, PAOK otočil skóre z dvojgólového manka. Celtic Glasgow uhral s AEK Atény iba remízu 1:1, hoci hral od 57. minúty presilovku o jedného hráča.

Súhrn výsledkov stredajších zápasov 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 (hrá sa na odvetu):

MAJSTROVSKÁ VETVA:
RB Salzburg (Rak.) - Škendija Tetovo (Maced.) 3:0 (2:0)
Góly: 16. a 45.+ Dabbur (prvý z pok. kopu), 81. Samassekou (z pok. kopu), ČK: 83. Junuzovič (Salzburg) po druhej ŽK

Celtic Glasgow (Škót.) - AEK Atény (Gréc.) 1:1 (1:1)
Góly: 17. McGregor - 44. Klonaridis, ČK: 58. Galanopoulos (AEK) po druhej ŽK

NEMAJSTROVSKÁ VETVA:
PAOK Solún (Gréc.) - Spartak Moskva (Rus.) 3:2 (3:2)
Góly: 29. Prijovič (z pok. kopu), 37. Limnios, 44. Pelkas - 7. I. Popov, 17. Promes

Viac o téme: Celtic Glasgow AEK Atény RB Salzburg
  • Zdroj: TASR, SITA