Dembélé zostáva v Barcelone: Správy o prestupe do Arsenalu považujem za žart

Ousmane Dembélé
Ousmane Dembélé

BARCELONA - Jeden z najdrahších futbalistov histórie, Francúz Ousmane Dembélé, neplánuje odísť zo španielskeho klubu FC Barcelona. Dvadsaťjedenročný rýchlonohý krídelník, ktorý minulý rok v lete prestúpil z Borussie Dortmund do metropoly Katalánska za viac ako 100 miliónov eur, odmietol možnosť presunúť sa do anglickej Premier League.

Londýnsky Arsenal bol ochotný zaplatiť zaňho podobnú sumu, za akú sa sťahoval do Barcelony. Interes o talentovaného mladíka mali FC Chelsea, Manchester United, Paríž St. Germain či AC Miláno. "Zostávam v Barcelone. Správy o prestupe do Arsenalu považujem za žart," cituje Dembélého slová web sportowefakty.wp.pl. Francúz sa mal v Barcelone stať nástupcom Brazílčana Neymara, ktorý vlani za rekordných 222 miliónov eur prestúpil do Paríža St. Germain. Veľké nádeje však zatiaľ nenaplnil.


Podľa ľudí z okolia barcelonského klubu je za tým hlavne nezdravý životný štýl. "Občas si predsa môžem dovoliť nejaký ten hamburger," bráni sa Dembélé, ktorý má v Barcelone zmluvu do 30. júna 2022.


Tagy: FC Barcelona Ousmane Dembélé

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA