Slovenské reprezentantky idú ako parný valec: Postup je istý! Nemky z Top 10 padli

Natália Dubovcová a Andrea Štrbová (vľavo)
Natália Dubovcová a Andrea Štrbová (vľavo)

MOSKVA - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová nasadené ako dvadsiate druhé si najrýchlejším možným spôsobom zabezpečili postup zo základnej F-skupiny na turnaji kategórie Four stars v Moskve (8. - 12. augusta) v rámci tohtoročnej World Tour. Slovenky vo štvrtok predpoludním v 1. kole F-skupiny výborným výkonom zvíťazili 2:1 (-16, 18, 13) nad nemeckými jedenástkami podujatia Victoriou Bieneckovou a Isabel Schneiderovou, ktorým vo svetovom rebríčku patrí 9. miesto.

Úradujúce slovenské šampiónky budú vo štvrtok o 15.40 h SELČ v záverečnom 2. kole "efka" bojovať o priamy postup do piatkového osemfinále proti austrálskym šestkám turnaja Talique Clancyovej a Mariafe Artachovej Del Solarovej. Zdolané sa posunú do piatkového 1. kola play-off.

Slovenky mali dobrý vstup, po Štrbovej ese viedli 7:4. Boli spoľahlivé v útoku, solídne v poli aj na bloku (12:9). Nemeckým favoritkám sa zlepšenou hrou podarilo vyrovnať na 13:13, nerozhodný stav bol aj o chvíľu (15:15). Záverečná pasáž Nemkám vyšla dokonale, odskočili na 20:15 a premenili druhý setbal (21:16). Začiatok druhej časti patril slovenskej dvojici, Dubovcová blokom zvýšila na 5:1, no Nemky neskôr esom vyrovnali (7:7). V polovici vyrovnaného setu Slovenky zaostávali o bod (12:13), no štvorbodovou šnúrou otočili na 16:13 a pred koncovkou viedli 18:14. Nemky dokázali znížiť na 17:18, nie však vyrovnať. Slovenky sa dostali k dvom setbalom a premenili prvý - 21:18. Prvá polovica tajbrejku bola úplne vyrovnaná (8:8), vzápätí slovenské reprezentantky esom Dubovcovej odskočili na 10:8, neskôr viedli 11:9. Nemky ešte vyrovnali na 11:11 aj 12:12, no Štrbová s Dubovcovou sa i tak dostali k dvom mečbalom (14:12). Prvý Nemky odvrátili, druhý už nie; Slovenky zvíťazili 15:13.

Dubovcová a Štrbová sa v rámci World Tour stretli s Bieneckovou a Schneiderovou druhýkrát a opäť uspeli: vlani v júli v poľskom Olsztyne v súboji o postup zo základnej skupiny zvíťazili 2:1 (18, -18, 12). Vlani v júni v holandskom Haagu v 1. kole play-off Slovenky zdolali Austrálčanku Artachovú Del Solarovú ešte po boku Jessyky Ngauamovej (2:0), vedno so skúsenou Clancyovou však tvoria pár najužšej svetovej špičky. Informácie sú z webu Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

World Tour 2018 v plážovom volejbale - Four stars - Moskva (Rus.) - F-skupina - štvrtok:

1. kolo:
Taliqua Clancyová, Mariafe Artachová Del Solarová (Aus.-6) - Emilie Olimstadová, Oda Johanne Ulvesethová (Nór.-27) 2:0 (14, 15) za 31 minút
Victoria Bienecková, Isabel Schneiderová (Nem.-11) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-22) 1:2 (16, -18, -13) za 51 minút

2. kolo:
Taliqua Clancyová, Mariafe Artachová Del Solarová (Aus.-6) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová 

Hlas (zdroj: web SVF):
Natália Dubovcová: "V prvom sete sa nám dobre bránilo, ja som sa trochu hľadala na bloku. V druhom sme sa začali chytať, nespravili sme toľko chýb. Zatlačili sme servisom; vedeli sme, že Bienecková, na ktorú sme podávali, nemá až taký dobrý príjem. V tajbrejku sa všetko nejako spojilo a vyšlo to. Túto nemeckú dvojicu celkom poznáme, hrali sme proti sebe aj nedávno na nemeckej tour. Keďže viacero favoritiek v 1. kole základných skupín prehralo, zdá sa, že úvodné kolo play-off bude dosť nabité, bolo by o to lepšie vyhrať skupinu. Pokúsime sa zdolať Austrálčanky, odovzdáme maximum."


Tagy: Natália Dubovcová Andrea Štrbová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavol Zachar

DISKUSIA