Tótha hnal k medaile aj majster sveta z Göteborgu: Aj tu najlepší vyhráva, ale...

Hokejista Jozef Stümpel (v pozadí) povzbudzuje spoločne s ďalšími slovenskými fanúšikmi chodca Mateja Tótha (uprostred)
Hokejista Jozef Stümpel (v pozadí) povzbudzuje spoločne s ďalšími slovenskými fanúšikmi chodca Mateja Tótha (uprostred)

BERLÍN - V boji s kilometrami a úmornou horúčavou mal Matej Tóth v berlínskych uliciach dovolenú podporu - mnoho slovenských fanúšikov, medzi ktorými nechýbal napríklad hokejový majster sveta Jozef Stümpel či hudobník Marián Čekovský.

Jozef Stümpel a Matej Tóth majú dokonca spoločné rodisko, obaja totiž pochádzajú z Nitry. Práve v meste pod Zoborom nie je núdza o úspešných športovcov. "Verím, že talenty v Nitre ešte stále budú. Čo je však dôležité, aj v tomto meste stále potrebujeme budovať nové ihriská a športoviská, aby tie talenty mali kde vyrastať," prezradil Stümpel.

Pri trati neúnavne povzbudzoval, kričal z plného hrdla a hnal Tótha za medailou. "Maťo odovzdal zo seba úplne všetko. Každý zrejme očakával zlato, ale je to šport. Ukrajinec Zakalnickyj išiel fantasticky a zaslúžene vyhral. Klobúk dolu pred takýmto človekom, ako príkladne reprezentuje Slovensko," vyjadril sa pochvalne na adresu svojho spolurodáka. 

Stümpel vždy patril k reprezentačným lídrom a preto vie, čo znamená odovzdať pre krajinu a fanúšikov všetko. "Tento šport je niečo úplne iné, ako prísť na hokejový či futbalový zápas, chôdza a celkovo atletika má svoje veľké čaro. Je to však stále o tom, že najlepší vyhráva, ale  s jedným rozdielom. Tu je to celé o jednom dni, kým napríklad majstrovstvá sveta v hokeji trvajú dva týždne. V chôdzi má športovec len jedny preteky, a preto musí veriť, že bude mať svoj deň a bude sa cítiť čo najlepšie," dodal na záver. 


Tagy: Matej Tóth Jozef Stümpel

Zdroj:
SITA, športky
Autor:
© Zoznam/MZ
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa

DISKUSIA