Bleskový návrat po zranení na Tour: Jeden z favoritov by mohol stihnúť Vueltu

Vincenzo Nibali na Tour de France končí
Vincenzo Nibali na Tour de France končí

LUGANO - Taliansky cyklista Vincenzo Nibali začal týždeň po operácii zlomeného stavca s tréningom na ceste. Cieľom víťaza Tour de France 2014 je návrat do súťažného diania na španielskej Vuelte, ktorú chce absolvovať v rámci prípravy na septembrový svetový šampionát v rakúskom Innsbrucku.

"V stredu som jazdil približne tri hodiny. Ak som pod tlakom, cítim mierny diskomfort," povedal pre taliansky denník La Gazzetta dello Sport 33-ročný člen tímu Bahrain-Merida, ktorý krátko po operácii začal s tréningom na stacionárnom bicykli a po týždni sa presunul na cestu. Tímový doktor opísal jeho pokrok ako povzbudzujúci a prezradil, že Nibaliho účasť na Vuelte je pravdepodobná.

Tréner "Žraloka z Messiny" Paolo Slongo sa vyjadril, že je nevyhnutné, aby jeho zverenec išiel na tretiu Grand Tour sezóny, pretože bez nej sa nedokáže adekvátne pripraviť na majstrovstvá sveta. Preteky s hromadným štartom na šampionáte v Innsbrucku sa uskutočnia 30. septembra a víťazstvo z ostatných troch rokov v nich bude obhajovať Slovák Peter Sagan, ktorý by takisto nemal chýbať na Vuelte.

Nibali sa zranil v 12. etape tohtoročnej Tour de France. Štyri kilometre pred vrcholom cieľového stúpania na Alpe d'Huez spadol a utrpel zlomeninu stavca. Vzhľadom na snahu urýchliť liečbu Talian podstúpil koncom júla operáciu v Miláne, ktorá mala zmierniť jeho bolesti.


Tagy: Vincenzo Nibali Bahrain-Merida

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Peter Dejong

DISKUSIA