VIDEO Trenčín šokoval futbalovú Európu! Slávny Feyenoord rozstrieľal štyrmi gólmi

Na snímke hráči Trenčína oslavujú tretí gólNa snímke hráči Trenčína oslavujú tretí gól Zdroj: TASR - Jakub Kotian

TRENČÍN – Futbalisti AS Trenčín zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy 2018/2019 v Žiline nad holandským Feyenoordom Rotterdam 4:0. Domáci hráči dominovali najmä v úvodnom dejstve, keď dvakrát skóroval Antonio Mance a raz Philip Azango. Druhý polčas bol opatrnejší, ponúkol menej šancí, ale slovenský tím napriek tomu pridal ďalší gól. Mance po jednom z protiútokov skompletizoval hetrik a vytvoril Trenčanom vynikajúcu pozíciu pred budúcotýždňovou odvetou, ktorá sa odohrá 16. augusta od 20:30 h v Rotterdame.

Trenčiansky obranca Yem v úvodných sekundách vystrašil Šemrinca, ktorý musel jeho hlavičku smerom na vlastnú sieť zneškodniť pohotovým zákrokom. V nasledujúcej štvrťhodine však na trávniku dominovali domáci. V 6. min. ich poslal do vedenia Mance, ktorý po ideálnej prihrávke Lawrenca úspešne zakončil situáciu dvoch proti jednému. Chorvátsky strelec bol stredobodom pozornosti aj o tri minúty neskôr, keď nebezpečne tečoval Azangov center. Gólman Feyenoordu zrazil loptu na rohový kop a onedlho ju vyťahoval zo siete. Presná hlavička Manceho napokon nebola gólová, pretože hlavný arbiter videl prehrešok proti pravidlám. Holandský tím prvý raz pohrozil až v 18. min. Larsson obišiel vysoko stojaceho Šemrinca, ale nikoho nenašiel pred odkrytou bránkou. Podobná situácia sa zopakovala aj na opačnej strane ihriska približne po polhodine hry, keď Azango nedočiahol na pas od Manceho a loptu nezasunul do prázdnej siete. Trenčanov to nemuselo mrzieť, keďže do prestávky pridali ešte dva góly. V 37. min Čatakovič výborne napádal rozohrávku hostí, donútil k chybe brankára Bijlowa a Mance pohodlne skóroval. Ťažkú úlohu nemal ani Azango v 44. min. Nieuwkoop zle odhadol let lopty, nechal ju spadnúť priamo na nohu Nigérijčana a ten zabezpečil domácim vedenie 3:0.

Po zmene strán 15-násobný holandský šampión častejšie kontroloval loptu, ale dlho sa nedostával do gólových šancí. Naopak, futbalisti AS trpezlivo vyčkávali na straty súpera a hrozili z protiútokov. Individuálne akcie Sleegersa a Čatakoviča priniesla iba strely mimo bránky, v 63. min sa však zjavil pred Bijlowom nebezpečný Mance a presným zakončením v sklze zavŕšil hetrik. O tri minúty neskôr vytiahol dôležitý zákrok domáci brankár Šemrinec, ktorý vychytal Venteho zakončujúceho z tesnej blízkosti. Feyenoord s blížiacim sa koncom zvyšoval aktivitu. V 73. min preveril pozornosť trenčianskeho gólmana striedajúci Boetius. Šemrinec bol úspešný aj v ďalšom mikrosúboji s aktívnym krídelníkom Rotterdamu. Jeho pokus z ľavej strany vytlačil nad brvno. Poslednú šancu na zmenu skóre mal v 88. min Čatakovič, ale Bijĺow jeho strelu z ľavej strany zneškodnil a uchoval svojmu tímu aspoň minimálnu šancu na postup.

Odveta 3. predkola Európskej ligy medzi AS Trenčín a Feyenoordom Rotterdam je na programe 16. augusta od 20:30 h SELČ v Holandsku na štadióne De Kuip. Víťaz dvojzápasu postúpi do play-off druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže, kde sa stretne s lepším z dvojice Sturm Graz (Rak.) - AEK Larnaka (Cyp.).

Futbalová Európska liga 2018/2019 - 3. predkolo - 1. zápas - štvrtok:

AS Trenčín (SR) - Feyenoord Rotterdam (Hol.) 4:0 (3:0)
Góly: 6.,37.,63. Antonio Mance, 44. Azango, ŽK: 42. Sleegers, 52. Zubairu, 66. Antonio Mance - 78. Amrabat, 85. Clasie, rozhodovali: Schörgenhofer - Gutschi, Staudinger (všetci Rak.), 6 817 divákov

Zostavy:
AS Trenčín: Šemrinec - Reuben Yem, M. Šulek, Lawrence, Skovajsa - Čatakovič, El Mahdioui, Zubairu (84. D. Ubbink) - Sleegers (85. Bukari), Antonio Mance, Azango
Feyenoord Rotterdam: Bijlow - Nieuwkoop (90. Geertruida), Van der Heijden, Van Beek, Verdonk - Amrabat, Clasie, Toornstra - Berghuis, Vente, Larsson (61. Boetius)

Viac o téme: AS Trenčín Feyenoord Rotterdam