Bora oslavuje ďalšie víťazstvo v sezóne: Súčasťou úspešnej časovky aj Baška

Ilustračné foto
Ilustračné foto

UNIČOV - Nemecký tím Bora-Hansgrohe v zostave so slovenským cyklistom Erikom Baškom zvíťazil na úvod v tímovej časovke na 18,2 km v Uničove v rámci pretekov Czech Cycling Tour, ktoré sú zaradené do kalendára UCI 2.1 Europe Tour.

Jazdci Bory triumfovali časom 19:33 min, v cieli mali náskok 13 sekúnd pred poľským zoskupením CCC Sprandi Polkowice. Na treťom mieste s mankom 50 sekúnd skončilo talianske družstvo Wilier Triestina - Selle Italia.

Ako prvý preťal cieľovú čiaru Christoph Pfingsten a je lídrom pretekov pred Maciejom Bodnarom a Aleksejsom Saramotinsom. Baška na trati zaostal, patrí mu 91. pozícia s odstupom 1:34 min. Bora-Hansgrohe je jediným tímom s licenciou World Tour, ktorý tento rok štartuje na podujatí Czech Cycling Tour.

Výsledky - Czech Cycling Tour 2018:

1. etapa (Uničov - Uničov, časovka družstiev na 18,2 km): 1. Bora-Hansgrohe (Nem.) 19:33 min, 2. CCC Sprandi Polkowice (Poľ.) +13 s, 3. Wilier Triestina - Selle Italia (Tal.) +50

Poradie po 1. etape: 1. Christoph Pfingsten (Nem.) 19:33 min, 2. Maciej Bodnar (Poľ.), 3. Aleksejs Saramotins (Lot.) - obaja rovnaký čas,... 91. Erik Baška (SR) všetci Bora-Hansgrohe +1:34 min


Tagy: Erik Baška Bora-Hansgrohe

Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook - Peter Sagan

DISKUSIA