VIDEO Manchester United odštartoval sezónu úspešne: Leicester v závere len korigoval prehru

Radosť hráčov Manchesteru UnitedRadosť hráčov Manchesteru United Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v piatok v otváracom zápase novej sezóny anglickej Premier League na Old Trafford nad Leicestrom City 2:1. Domáci sa ujali vedenia už v 3. minúte, keď Paul Pogba premenil penaltu

Sedem minút pred koncom stretnutia poistil ich náskok Luke Shaw, ktorý dostal dlhý pas od Juana Matu, obhodil si protihráča a z uhla skóroval. Pre dvadsaťtriročného obrancu to bol premiérový profesionálny gól v 141. zápase. Hosťom sa v nadstavenom čase podarilo znížiť zásluhou kanoniera Jamieho Vardyho, no vyrovnať už nedokázali.