Bývalé kluby nezabúdajú na legendu: Petržalka s Interom si uctia Halenárovu pamiatku

Juraj Halenár
Juraj Halenár

BRATISLAVA - Bývalé kluby niekdajšieho futbalového reprezentanta SR Juraja Halenára si uctia pamiatku nedávno zosnulého hráča vo vzájomnom derby FK Inter Bratislava - FC Petržalka v rámci 5. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže.

Oba bratislavské tímy nastúpia v špeciálnych dresoch na počesť hráča Juraja Halenára, ktorý za oba hrával v časoch ich najväčšej slávy. Limitovaná edícia dresov s podobizňou obávaného kanoniera bude zaradená do dražby na facebooku. Výťažok z predaja bude venovaný Jurajovmu synovi Nicolasovi. Vyvolávacia cena každého dresu je 50 eur. Dražba sa končí 18. augusta o 16.30 h, keď je plánovaný výkop bratislavské derby.

Juraj Halenár zomrel ve veku 35 rokov. Počas kariéry pôsobil aj v troch najväčších bratislavských kluboch - Interi, Artmedii Petržalka a Slovane. Ešte v uplynulej sezóne hral vo štvrtoligovom rakúskom klube SV Gaflenz. V najvyššej slovenskej súťaži nastrieľal dovedna 125 gólov, čo je dodnes historický rekord.

Pamätným zostal jeho hetrik ako hráča Artmedie Petržalka do siete slávneho Celticu Glasgow (5:0) v domácom súboji 2. predkola Ligy majstrov 2005/2006. Halenár si počas kariéry stihol pripísať aj tri reprezentačné štarty. V roku 2007 nastúpil v kvalifikácii ME 2008 proti Česku v Prahe a San Marínu v Serravalle, o rok neskôr pridal tretí štart v prípravnom zápase na Cypre proti Maďarsku.


Tagy: Inter Bratislava Juraj Halenár FC Petržalka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA