VIDEO Dúbravka domácej prehre Newcastle nezabránil: Chelsea s víťazným vstupom

Kenedy, Serge Aurier a Moussa Sissoko v súboji o loptuKenedy, Serge Aurier a Moussa Sissoko v súboji o loptu Zdroj: Owen Humphreys/PA via AP

LONDÝn - Futbalisti Newcastle United prehrali v sobotňajšom zápase 1. kola anglickej Premier League na domácom štadióne s Tottenhamom Hotspur 1:2.

V drese domácich odchytal celý duel slovenský reprezentant Martin Dúbravka, ktorý inkasoval prvý gól už v 8. minúte zblízka po hlavičke Jana Vertonghena. O vyrovnanie sa postaral v 11. minúte Joselu, no o sedm minút neskôr rozhodol o víťazstve "kohútov" presnou hlavičkou z piatich metrov do protipohybu Dúbravku Dele Alli. V druhom polčase mohli domáci vyrovnať, ale Mohamed Diame i Salomon Rondon trafili iba konštrukciu súperovej bránky. Na druhej strane sa Dúbravka vyznamenal najmä pri šanci Bena Daviesa.

"Je dôležité, že sme ligu odštartovali ziskom troch bodov. Čaká nás dlhá sezóna a toto je pre nás pozitívny začiatok," povedal po zápase autor víťazného gólu Alli pre Sky Sports.

Kouč Newcastlu Rafael Benítez nebol napriek prehre s výkonom tímu nespokojný: "Zaslúžili sme si aspoň bod. Bojovali sme až do konca a v druhom polčase sme si vypracovali viacero šancí. Doplatili sme na chyby, ale treba uznať aj kvalitu súpera. Pre mňa je dôležité, že sme sa nevzdávali v žiadnom momente."

Chelsea vstúpila do novej sezóny hladkým triumfom na ihrisku Huddersfieldu 3:0. Hostia dali dva góly už v prvom polčase, keď sa strelecky presadili N'Golo Kanté a Jorginho z penalty. Účet uzavrel desať minút pred koncom Pedro.

Nedarilo sa nováčikom. Fulham doma nestačil na Crystal Palace 0:2 a Cardiff prehral na pôde Bournemouthu rovnako 0:2.

Newcastle United - Tottenham Hotspur 1:2 (1:2)
Góly: 11. Joselu - 8. Vertonghen, 18. Alli