VIDEO Manchester City vykročil za obhajobou výhrou nad Arsenalom, Liverpool si zastrieľal

Radosť hráčov LiverpooluRadosť hráčov Liverpoolu Zdroj: SITA/AP/David Davies

LONDÝN - Manchester City ako äradujúci majster anglickej futbalovej Premier League vstúpil do nového ligového ročníka víťazstvom na pôde Arsenalu Londýn 2:0.

Skóre stretnutia otvoril v 14. min technickou strelou z hranice šestnástky Raheem Sterling. V druhom polčase triumf hostí spečatil v 64. min Bernardo Silva. Španiel Unai Emery si pri ligovej premiére na lavičke Arsenalu pripísal hneď prvú prehru v pozícii trénera "kanonierov".

V skoršom zápase štvrtý tím minulého ročníka a finalista Ligy majstrov FC Liverpool vstúpil do novej sezóny víťazstvom. V úvodnom ligovom zápase v nedeľu zdolal na vlastnom ihrisku West Ham United 4:0. Skóre stretnutia otvoril už v 19. min najlepší strelec uplynulého ročníka Mohamed Salah, vedenie domácich v nadstavenom čase prvého polčasu ešte stihol navýšiť Sadio Mané. Senegalský futbalista sa gólovo presadil aj v 53. min po nahrávke Roberta Firmina. Skóre uzavrel v 88. min striedajúci Daniel Sturridge.

Southampton - Burnley 0:0

Arsenal Londýn - Manchester City 0:2 (0:1)
Góly: 14. Sterling, 64. Bernardo Silva

FC Liverpool - West Ham United 4:0 (2:0)
Góly: 19. Salah, 45.+ a 53. S. Mané, 88. Sturridge

Southampton - Burnley 0:0 (0:0)

Viac o téme: FC Liverpool West Ham United