VIDEO Sagan prehovoril o svojom odstúpení: Ako pribúdali kolá, zhoršovalo sa to

Peter Sagan
Peter Sagan

GLASGOW - Slovenský cyklista Peter Sagan odstúpil z nedeľňajších pretekov s hromadným štartom na majstrovstvách Európy v Glasgowe. Trojnásobný majster sveta mal problémy s defektom, dokázal sa vrátiť do pelotónu, no postupne stratil kontakt a jeho púť za druhým titulom z ME sa skončila necelých 84 km pred cieľom.

Trojnásobný majster sveta pred začiatkom pretekov avizoval, že sa ešte úplne nezotavil z pádu na Tour de France a navyše trochu prechladol. "Zo začiatku som sa cítil celkom dobre, ale ako pribúdali kolá, zhoršovalo sa to. Nie som na tom kondične najlepšie. Pokúsil som sa dnes odovzdať zo seba čo najviac, stále však cítim tie zranenia z Tour de France. Nachladnutie ma až tak nelimitovalo. Potrebujem ešte trochu času na úplné zotavenie," povedal Sagan po pretekoch pre RTVS.

 

 

"V cyklistike sa vyskytnú aj takéto dni. Všetci vieme, že Peťo nebol po páde na Tour de France úplne fit, to sa určite prejavilo aj v príprave na majstrovstvá Európy. Na štart išiel plný odhodlania, no nebol zdravotne v poriadku. Navyše, v pretekoch musel po výmene kolesa doťahovať stratu, kde stratil množstvo síl. Nemôže stále len víťaziť, aj taký je športový život," dodal prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara.


Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP/John Walton

DISKUSIA