Český kouč Ružomberka nebol z potupnej prehry Feyenoordu s Trenčínom v šoku: Trochu zaspali dobu

Tréner Ružomberka David Holoubek
Tréner Ružomberka David Holoubek

PRAHA - Tréner futbalistov MFK Ružomberok David Holoubek sa pristavil pri víťazstve 4:0 konkurenčného AS Trenčín nad Feyenoordom Rotterdam v 3. predkole Európskej ligy. Tridsaťosemročný český lodivod v interview pre iDNES.cz rozobral aj taktiku holandských tímov.

"Nemôžem povedať, že by som bol v úplnom šoku z výsledku stretnutia. S ostatnými trénermi sme sa zhodli, že v európskych pohároch by sme tiež radi dostali súpera z Holandska. Trochu zaspali dobu a bez ohľadu na to, kde a s kým hrajú, stále stavia na rovnaký štýl hry. Stále len rozostavenie 4-3-3, kvalitné kombinácie a skvelé individuality. Platilo to aj v zápase Trenčína, kde holandský tím nijak nereagoval na prebiehajúcu minútu ani stav stretnutia," povedal k výhre Trenčína nad Feyenoordom Čech Holoubek

"Rotterdam hral takú tréningovú pozičnú hru okolo stredového kruhu, proti ktorej české a slovenské kluby dlhodobo dobre hrajú. Trenčín dobre poznám a viem, čoho je schopný. O to viac si cením, že sme ho zdolali. Teraz sa spätne sám seba pýtam, či sme naozaj takému tímu dali štyri góly. Majú výborných hráčov, útočník Mance, ktorý dal Feyenoordu hetrik, stredopoliar El Mahdioui a aj ostatní. Sú skvelí v situáciách jeden na jedného a jeden proti dvom. Dozadu sú však trochu lenivejší, v čom sme ich nachytali. Z desiatich stretnutí by sme však s nimi asi sedem prehrali," dodal tréner Ružomberka v kontexte víťazstva jeho zverencov 4:1 nad Trenčínom spred dvoch týždňov.


Tagy: MFK Ružomberok David Holoubek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa

DISKUSIA