VIDEO+FOTO Ronaldo s debutom ako hrom: Za Juventus skóroval už po necelých ôsmich minútach!

Cristiano Ronaldo strelil pri debute za Juventus gól už vo ôsmej minúteCristiano Ronaldo strelil pri debute za Juventus gól už vo ôsmej minúte Zdroj: SITA/AP - Antonio Calanni

VILLAR PEROSA - Cristiano Ronaldo absolvoval v nedeľu zápasový debut v drese talianskeho futbalového klubu Juventus Turín. V prípravnom dueli proti vlastnému B-tímu sa gólovo presadil už v 8. minúte a prispel tak k hladkému triumfu 5:0. Ronaldo odohral iba prvý polčas.

Tradičný predsezónny zápas v štvortisícovej obci Villar Perosa neďaleko Turína pútal veľkú pozornosť a približne 5000 vstupeniek bolo vypredaných s výrazným predstihom. Celý deň platili v dejisku prísne bezpečnostné opatrenia. Villar Perosa je sídlo rodiny Agnelliovcov, ktorí vlastnia klub a od roku 1955 sa tu vždy pred štartom nového ročníka zídu futbalové hviezdy v prípravnom stretnutí.

Cristiano Ronaldo Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Antonio Calanni

Ronaldo nastúpil z základnej zostave a skóre otvoril po pase od spoluhráča Federica Bernardeschiho. V 18. minúte bol portugalský útočník aj pri druhom zásahu A-tímu, keď svojou aktivitou prispel k vlastnému gólu Riccarda Capelliniho. Ešte do prestávky pridal ďalšie dva góly Paulo Dybala. Do druhého polčasu už Ronaldo nezasiahol, piaty gól potom pridal Claudio Marchisio. Ako je v tejto exhibícii už zvykom, diváci v druhom polčase vbehli na ihrisko a duel tak trval asi iba približne 70 minút.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juventus Turín