VIDEO Neymar odštartoval kanonádu PSG vo vypredanom Parku princov, triumf Lyonu a Štrasburgu

Neymar a jeho gólové oslavyNeymar a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Michel Euler

PARÍŽ - Futbalisti Olympique Lyon vyhrali v nedeľňajšom dueli 1. kola francúzskej ligy doma nad SC Amiens 2:0. Racing Štrasburg triumfoval na ihrisku Girondins Bordeaux 2:0, keď v druhom polčase využil presilovku po vylúčení domáceho Pabla.

Obhajca titulu Paríž Saint-Germain zvíťazil pred vypredaným Parkom princov nad SM Caen 3:0. Víťaznú ligovú premiéru na jeho lavičke absolvoval nemecký kormidelník Thomas Tuchel a v bránke taliansky veterán Gianluigi Buffon.

PSG po prvom polčase viedol dvojgólovým rozdielom po zásahoch Neymara a Adriena Rabiota. Skóre stretnutia uzavrel v 89. minúte po druhej hrubej chybe brankára hostí iba 18-ročný Timothy Weah, syn bývalého útočníka PSG a súčasného prezidenta Libérie Georgea.

Olympique Lyon – SC Amiens 2:0 (1:0)
Góly: 24. Traore, 75. Depay

Girondins Bordeaux – RC Štrasburg 0:2 (0:0)
Góly: 68. Sissoko, 78. Da Costa, ČK: 13. Pablo (Bordeaux)

Paríž Saint-Germain - SM Caen 3:0 (2:0)
Góly: 10. Neymar, 35. Rabiot, 89. Weah

Viac o téme: Neymar PSG Caen