Bero po premiérovom góle v Holandsku: Zažil som debut snov

Matúš Bero (vľavo) so spoluhráčmi
Matúš Bero (vľavo) so spoluhráčmi

ARNHEM - Slovenský futbalista Matúš Bero si hneď v úvodnom kole nového ročníka najvyššej holandskej súťaže 2018/2019 otvoril strelecký účet v tamojšej Eredivisie. Stredopoliar Vitesse Arnhem, ktorý v lete zamieril do "krajiny tulipánov" z tureckého Tranzonsporu, sa presadil v 44. min zápasu proti FC Groningen. Jeho zásah hlavou sa napokon ukázal ako víťazný, mužstvo ruského trénera Leonida Sluckého triumfovalo vysoko 5:1.

"S debutom som spokojný, ale moja hra by mohla byť vo viacerých aspektoch oveľa lepšia," uviedol Bero podľa webu voetbalprimeur.nl.

Bero dúfa, že v Holandsku bude mať väčšie zápasové vyťaženie než predtým v Trabzonspore. "Sotva som tam hral. Som príliš mladý, aby som sedel na lavičke. Dúfam, že vo Vitesse budem môcť ukázať skutočného Matúša Bera," doplnil 3-násobný reprezentant SR, ktorý si odkrútil plnú deväťdesiatminútovku.

Odchovanca AS Trenčín boli na zápase povzbudiť aj najbližší. "Na štadióne bol môj otec aj priateľka. Chýbala iba mama, tá nemohla prísť pre pracovné povinnosti. Škoda, že som sa o tento moment nemohol podeliť aj s ňou. Bol to pekný gól, center od Alexandra Büttnera bol doslova ´šitý na mieru´. Zažil som debut snov. Okrem gólu som zaznamenal aj asistenciu," skonštatoval 22-ročný hráč pre portál gelderlander.nl.


Tagy: Matúš Bero Vitesse Arnhem

Zdroj:
SITA
Foto:
vitesse.nl

DISKUSIA