VIDEO Najkrajší gól celého turnaja: Brankár ani nevedel, čo sa vlastne stalo!

Aaron Huglen strelil krásny gólAaron Huglen strelil krásny gól Zdroj: nhl.com

EDMONTON - Iba nedávno skončil známy Hlinka Gretzky Cup, na ktorom sa predstavili najlepšie mančafty hokejistov do 18 rokov. O titule sníval aj výber USA, ktorý proti neskorším majstrom z Kanady vyhrával ešte sekundu pred koncom, no vtedy padol vyrovnávajúci gól, Kanada využila predĺženie na strelenie ďalšieho gólu a postúpila do finále, kde taktiež uspela. V semifinálovom zápase však padol najkrajší presný zásah turnaja, ktorý stojí za pozornosť.

Za nerozhodného stavu 1:1 v prvej tretine si 17-ročný útočník Aaron Huglen trúfol na skutočnú parádu, a tá mu vyšla. Po veľkom boji v útočnom pásme sa Američania predsa len dostali k puku. Huglen bol za brankárom Nolanom Maierom, puk si položil na čepeľ hokejky a takýmto lakrosovým štýlom ho dostal až do brány. Brankár si strážil priestor na ľade, no takúto fintu vôbec nečakal. Že je puk v sieti zistil až keď videl radujúcich sa hráčov súpera.

Duel sa zmenil na gólovú prestrelku, v ktorej po výsledku 6:5pp vyhrala Kanada.

Viac o téme: USA U18 Aaron Huglen Kanada U18
  • Zdroj: športky