Kužmová v Cincinnati valcuje: Po úspešnej kvalifikácií vyhrala aj prvé kolo, zahrala až 18 es!

Viktória KužmováViktória Kužmová Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

CINCINNATI - Slovenská tenistka Viktória Kužmová ako úspešná kvalifikantka postúpila už do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Western & Southern Open v americkom Cincinnati (dotácia 2 874 299 USD, tvrdý povrch vonku). V pondelňajšom stretnutí 1. kola Kužmová triumfovala za 105 minút 6:0, 4:6, 6:1 nad bieloruskou kvalifikantkou Alexandrou Sasnovičovou.

Kužmová zahrala až 18 es, ale pridala aj 9 dvojchýb a celkovo využila 6 zo 7 brejkových príležitostí. Dvadsaťročná košická rodáčka natrafí v 2. kole na Francúzku Kristinu Mladenovicovú, ktorá vyťažila zo skreču svojej nemeckej súperky Julie Görgesovej. Nasadená desiatka odstúpila zo zápasu za stavu 4:6 a 2:3.

Suverénny vstup do súťaže v Cincinnati má za sebou Američanka Serena Williamsová. Bývalá svetová jednotka a dvojnásobná šampiónka z Ohia za 65 minút prevalcovala austrálsku reprezentantku Dariu Gavrilovovú 6:1, 6:2. Po nedávnej najhoršej prehre profikariéry s Johannou Kontovou v San Jose /1:6, 0:6/ a odhlásení sa z Montrealu z osobných dôvodov sa 23-násobná grandslamová šampiónka S. Williamsová pozviechala a zápas proti Gavrilovovej ukončila so skvelou bilanciou 27 víťazných úderov - 14 nevynútených chýb.

"Som v poriadku a nemám záujem lúčiť sa tak skoro ako v predchádzajúcom zápase. Vždy musíte nájsť v sebe spôsob ako sa vrátiť späť," uviedla Serena Williamsová. Jej súperkou v 2. kole bude v utorok svetová šestka, Češka Petra Kvitová. V pondelok sa v úvodnom kole dvojhry s turnajom v Cincinnati rozlúčila z nasadených hráčok okrem Görgesovej aj Lotyška Jelena Ostapenková (11.). Premožiteľka Dominiky Cibulkovej zo štvrťfinále tohtoročného Wimbledonu utŕžila v treťom sete súboja proti Francúzke Alizé Cornetovej nepopulárneho "kanára".

Súhrn výsledkov pondelňajších stretnutí 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Western Southern & Open v americkom Cincinnati v Ohiu (dotácia 2 874 299 USD, tvrdý povrch vonku):

Dvojhra - 1. kolo:

Viktória Kužmová (SR) - Alexandra Sasnovičová (Biel.) 6:0, 4:6, 6:1
Kristina Mladenovicová (Fr.) - Julia Görgesová (Nem.-10) 6:4, 3:2 - skreč, Görgesová odstúpila
Alizé Cornetová (Fr.) - Jelena Ostapenková (Lot.-11) 1:6, 7:5, 6:0
Madison Keysová (USA-13) - Bethanie Matteková-Sandsová (USA) 3:6, 7:6 (3), 6:4
Viktoria Azarenková (Biel.) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) 6:7 (5), 6:2, 6:4
Lesia Curenková (Ukr.) - Danielle Rose Collinsová (USA) 6:0, 6:2
Anett Kontaveitová (Est.) - Barbora Strýcová (ČR) 6:3, 6:0
Svetlana Kuznecovová (Rus.) - Stefanie Vögeleová (Švaj.) 6:4, 2:6, 7:6 (5)
Ajla Tomljanovičová (Aus.) - Irina-Camelia Begová (Rum.) 4:6, 6:3, 6:3
Serena Williamsová (USA) - Daria Gavrilovová (Aus.) 6:1, 6:2