Rybáriková v Cincinnati nezvládla prvé kolo: Nad jej sily Mertensová

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

CINCINNATI - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nepostúpila do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Western & Southern Open v americkom Cincinnati (dotácia 2 874 299 USD, tvrdý povrch vonku). V utorňajšom stretnutí 1. kola nenasadená Slovenka prehrala za 91 minút 4:6, 2:6 s pätnástkou singlového "pavúka" Elise Mertensovou z Belgicka. Na víťazku čaká Švédka Rebecca Petersonová.

Rybáriková začala dobre utorňajší duel, viedla 2:0, ale ďalšie štyri gemy patrili Mertensovej. Slovenka ešte vyrovnala na 4:4, v deviatej hre však nevyužila svoj servis a tento brejk sa ukázal ako rozhodujúci v prvom sete. Tri straty podania na úvod druhého dejstva, z toho dvakrát v prípade Rybárikovej, znamenali neskôr stav 3:1 v prospech 22-ročnej Belgičanky. Mertensová v siedmom geme ešte raz prelomila servis slovenskej protivníčky a potom už poľahky dotiahla duel do víťazného konca.

Dvadsaťdeväťročná Rybáriková (29. v rebríčku WTA) a o sedem rokov mladšia Mertensová (14.) odohrali druhé vzájomné stretnutie. Prvýkrát na seba narazili pred dvoma rokmi v kvalifikácii turnaja v novozélandskom Aucklande, slovenská tenistka vtedy zvíťazila 6:4, 6:2.

Dvojhra - 1. kolo:
Elise Mertensová (Belg.-15) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:4, 6:2 za 91 minút


Tagy: Magdaléna Rybáriková Elise Mertensová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA