Jágr po zranení opäť v zápasovom tempe: Českú legendu trápi nadváha

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

ÚSTÍ NAD LABEM - Hviezdny útočník Jaromír Jágr nastúpil na lade Ústí nad Labem poprvýkrát v príprave na novú sezónu za prvoligové Kladno. 46-ročný druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL sa bodovo nepresadil a Kladno prehralo 4:6.

"Prežil som to. Bohužiaľ nám nevyšla posledná tretina. Ale v pohode..Ešte máme niečo menej než mesiac, než začne súťaž, tak máme na čom pracovať," povedal Jágr, ktorý posledný celý zápas odohral ešte 14. februára, kedy sa predstavil vo farbách Kladna v prvoligovom zápase na ľade Slavie.

"Cítim sa tak, ako si zaslúžim, takže nič moc. Chcel som sa dostať do hry čo najskôr. Bol som trochu zranený. Keby som nebol, tak by som hral niektoré prípravné zápasy skôr, pretože len tými sa do toho môžem nejako dostať," vyhlásil Jágr.

O jeho štarte sa fanúšikovia definitívne dozvedeli až pred zápasom, ale Jágr mal jasno, že chce hrať. "Bál som sa, aby sa mi ešte ráno niečo nestalo, a nechcel som to zakríknuť. Chcel som samozrejme hrať. Ja viem, že čím skôr budem hrať, tým to bude pre mňa lepšie. Zhodím pár kíl, dostanem sa do tempa. Nie je jednoduché hrať so 115 kilami, keď ostatní majú sedemdesiat," uviedol Jágr.


Tagy: Jaromír Jágr

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
rytirikladno.cz/Bohumil Kučera

DISKUSIA