Šéf Slavie penil od zlosti: Tvrdé slová k rozhodcom a UEFA po vyradení z Ligy majstrov

Futbalisti Slavie Praha a rozhodca zápasu
Futbalisti Slavie Praha a rozhodca zápasu

KYJEV - Predseda predstavenstva Slavie Praha Jaroslav Tvrdík sa po vyradení z 3. predkola Ligy majstrov s Dynamom Kyjev tvrdo oprel do rozhodcov i do Európskej futbalovej únie UEFA. Jej podpredsedu Ukrajinca Hrihorija Surkisa vyzval na rezignáciu.

Tvrdík ťažko niesol, že v prvom zápase v Prahe skóroval Dynamo potom, čo arbiter neprerušili hru, hoci na ihrisku boli dve lopty. Zápas skončil remízou 1:1. V odvete v Kyjeve prehrala Slavia 0:2, keď márne protestovala proti neuznanému gólu Stanislava Tecla a druhému gólu Dynama z jasného ofsajdu.

"Rozhodca hrubo ovplyvnili oba zápasy," napísal Tvrdík ihneď po odvete na twitter. "Podpredseda Surkis by mal odstúpiť a UEFA sa nesmie diviť, čo fanúšikovia oprávnene skandujú v spojení s jej menom," pripomenul Tvrdík obľúbený pokrik fanúšikov "UEFA, mafia".

Do Surkisa sa Tvrdík navážal už v polčase. "Ak existuje spravodlivosť, za prvý aj dnešný zápas, tak to chlapci otočia. Panovi Surkisovi aj jeho spolku napriek!" veril za stavu 0:1 v obrat.Podobný postup podľa neho nemôže ukrajinský celok tešiť. "Byť Dynamom, takto by som postúpiť naozaj nechcel. Som pyšný na náš tím a budeme tvrdo pracovať ďalej," dodal Tvrdík.

 

 

Podpredseda UEFA Surkis si neurobil v Česku dobré meno vlani v decembri. Na valnom zhromaždení Futbalové asociácie ČR vtedy vystúpil s prejavom, v ktorom hrozil príjazdom normalizačné komisie, pokiaľ FAČR nezmení stanovy. Medzi rokmi 1993 až 2002 viedol práve Dynamo Kyjev, kde je teraz prezidentom jeho brat Ihor Surkis.


Tagy: UEFA SK Slavia Praha Dynamo Kyjev Jaroslav Tvrdík

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
slavia.cz

DISKUSIA