Kužmová v druhom kole uhrala iba tri gemy, v Cincinnati končí aj americká legenda Serena

Viktória Kužmová
Viktória Kužmová

CINCINNATI - Druhé kolo dvojhry na prestížnom podujatí WTA Premier 5 Western Southern & Open na tvrdom povrchu v americkom Cincinnati bolo konečnou nielen pre slovenskú kvalifikantku Viktóriu Kužmovú, ale aj pre americkú legendu Serenu Williamsovú.

Bývalá svetová jednotka a 23-násobná grandslamová šampiónka v ťaháku utorkového večera podľahla Češke Petre Kvitovej nasadenej ako ôsmej 3:6, 6:2, 3:6. Kvitová dosiahla štyridsiaty víťazný zápas v tejto sezóne (viac ich má na konte iba Simona Halepová 42) a prerušila S. Williamsovej sériu 11 úspešných duelov na podujatí v Cincinnati, kde 36-ročná Američanka celkovo triumfovala v rokoch 2014 a 2015.

"Som potešená tým, že som si to mohla na kurte rozdať práve so Serenou, je to veľká šampiónka. Bol to výnimočný zápas aj preto, že obe sme sa vrátili do kolotoča turnajov - ona po materstve a ja po zranení. Bolo to iba druhé kolo, ale zahrať si proti Serene pred americkými divákmi pri umelom osvetlení bol veľký zážitok," uviedla Petra Kvitová podľa webu Ženskej tenisovej asociácie (WTA). "Bol to zápas vysokej úrovne. Obe sme hrali dobre, ale vyhrať mohla len jedna. Stále som len začiatku svojej cesty späť," kontrovala S. Williamsová.

Najbližšou súperkou Kvitovej, ktorá v tomto roku vyhrala už 5 turnajov na hlavnom okruhu WTA, bude premožiteľka Viktórie Kužmovej Francúzka Kristina Mladenovicová. "Hrali sme proti sebe vo finále v Petrohrade, ale tam to bolo pod strechou. Ona má pomerne nevyrovnanú sezónu, ale teraz sa chytila, a preto si musím dať pozor," vyhlásila Kvitová o Mladenovicovej.

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Western Southern & Open v americkom Cincinnati v Ohiu (dotácia 2 874 299 USD, tvrdý povrch vonku):

Kristina Mladenovicová (Fr.) - Viktória Kužmová (SR) 6:3, 6:0
 


Tagy: Serena Williamsová Viktória Kužmová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Thibault Camus

DISKUSIA