Petržalka a Inter sa pred derby spojili pre dobrú vec: Pomôcť Halenárovmu synovi môžete aj vy!

Juraj Halenár odišiel v príliš skorom veku
Juraj Halenár odišiel v príliš skorom veku

BRATISLAVA - Bývalé kluby niekdajšieho futbalového reprezentanta SR Juraja Halenára si uctia pamiatku nedávno zosnulého hráča vo vzájomnom derby FK Inter Bratislava - FC Petržalka v rámci 5. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže.

Oba bratislavské tímy nastúpia v špeciálnych dresoch na počesť hráča Juraja Halenára, ktorý za oba hrával v časoch ich najväčšej slávy. Limitovaná edícia dresov s podobizňou obávaného kanoniera je zaradená aj do dražby na facebookových stránkach Petržalky a Interu. Výťažok z predaja bude venovaný Jurajovmu synovi Nicolasovi. Vyvolávacia cena každého dresu je 50 eur. Dražba sa končí 18. augusta o 16.30 h, keď je plánovaný výkop bratislavské derby.


Možnosť pomôcť Halenárovmu synčekovi, môžu aj tí, ktorí sa nechcú zapojiť do dražby, no chcú podporiť túto myšlienku. Kluby pripojili aj číslo účtu Jurajovho syna - SK3309000000005148296234.

Juraj Halenár zomrel ve veku 35 rokov. Počas kariéry pôsobil aj v troch najväčších bratislavských kluboch - Interi, Artmedii Petržalka a Slovane. Ešte v uplynulej sezóne hral vo štvrtoligovom rakúskom klube SV Gaflenz. V najvyššej slovenskej súťaži nastrieľal dovedna 125 gólov, čo je dodnes historický rekord.


Tagy: Juraj Halenár FK Inter Bratislava FC Petržalka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky, SITA
Foto:
sigmafotbal.cz

DISKUSIA