Trenčania sa tešia na súboje s hviezdnym Van Persiem: Ako malé deti sme ho sledovali v telke

Robin Van Persie v drese
Robin Van Persie v drese

BRATISLAVA - Futbalisti AS Trenčín triumfovali v úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy 2018/2019 proti Feyenoordu Rotterdam prekvapivo jednoznačne 4:0, no stále sú iba v polovici celkového súboja. Holanďania do domácej odvety nastúpia s neľahkým no jednoznačným cieľom. Na domácej pôde zrejme nastúpi už i najväčšia hviezda tímu Robin Van Persie. Tridsaťpäťročný útočník s bohatými skúsenosťami z anglickej Premier League na Slovensko necestoval, chcel sa vyhnúť súboju na umelej tráve v Žiline, kde sa prvý zápas uskutočnil.

"Ako malé deti sme ho sledovali v telke, keď dával góly v Lige majstrov za Manchester United či. Arsenal Londýn. Je to pre nás obrovská výzva hrať proti nemu. Všetci si to určite užijeme," uviedol krátko pred odletom výpravy AS Trenčín do Rotterdamu stredopoliar Jakub Paur.

Rodák z obce Višňové verí, že výsledok v prvom dueli nebol náhodný a Trenčania ho môžu zopakovať i na pôde súpera. "Nie je to nemožné. Do Holandska ideme s pokorou, ale s jasným cieľom zvíťaziť," vyhlásil Paur. Trenčania nechcú v Rotterdame iba brániť výsledok z prvého zápasu. Chcú zostať verný osvedčenému systému, ktorý zatiaľ slávi úspech. "O taktike sme sa už rozprávali, ale určite nejdeme brániť. Chceme hrať náš štýl hry, ktorý nám vyhovuje a ktorý máme natrénovaný - útočný futbal s vysokým pressingom."

AS Trenčín v ligovej generálke proti MŠK Žilina triumfoval tesne 3:2. Feyenoord naopak v 1. kole holandskej najvyššej súťaže "vyhorel" v Doetincheme proti tamojšiemu De Graafschapu 0:2. Súper AS Trenčín v Európskej lige pritom stretnutie dohrával s dvoma vylúčenými hráčmi. "Myslím si, že triumf proti Žiline nám určite môže pomôcť. Dostanete sa na akúsi víťaznú vlnu a je to vždy lepšie. Atmosféra v šatni je výborná, všetci sa na odvetu veľmi tešíme. Chceme si to užiť a postúpiť ďalej," dodal Paur.


Tagy: AS Trenčín Robin Van Persie Feyenoord Rotterdam

Zdroj:
SITA
Foto:
feyenoord.com

DISKUSIA