VIDEO Strhujúci boj o Superpohár UEFA plný nádherných gólov: Madridský šláger rozhodlo predĺženie

Isco, Casemiro a Antoine Griezmann v súboji o loptuIsco, Casemiro a Antoine Griezmann v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Mindaugas Kulbis

TALLINN - Hráči Atlética Madrid sa stali víťazmi futbalového Európskeho superpohára 2018. V estónskom Talline španielsky vicemajster v stredu večer zdolal mestského rivala Real Madrid 4:2 po predĺžení. V riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 2:2. Atlético Madrid získalo uvedenú trofej tretíkrát (predtým aj v rokoch 2010 a 2012) a v bilancii sa dostalo na štvrtú priečku na úroveň FC Liverpool. Viackrát v tejto súťaži triumfovali len AC Miláno a FC Barcelona (obaja päťkrát) a Real Madrid (štyrikrát).

Zaujímavosťou je, že v riadnom hracom čase sa o víťazovi futbalového Európskeho superpohára nerozhodlo deviatykrát, štvrtýkrát za ostatných šesť rokov. Iba raz prišli na rad aj pokutové kopy (v roku 2013 v Prahe zvíťazil Bayern Mníchov nad FC Chelsea, pozn.), zostávajúcich osem meraní síl vrátane stredajšieho madridského derby prinieslo víťaza v extra tridsaťminútovke.

Duel v Talline mal expresný gólový úvod. Obrana Realu si neustrážila Diega Costu a ten z ostrého uhla prekonal brankára Keylora Navasa už v 49. sekunde. Dosiahol tak najrýchlejší gól v histórii súbojov o Európsky superpohár, doterajším maximom bol zásah Évera Banegu z FC Sevilla v tretej minúte spred troch rokov z neúspešného súboja proti FC Barcelona. Realu sa ešte v prvej časti podarilo vyrovnať, keď Gareth Bale využil svoju rýchlosť na pravom krídle, jeho center našiel hlavu Karima Benzema a bolo 1:1. "Biely balet" sa ujal vedenia v 63. minúte, keď stopér Sergio Ramos premenil pokutový kop nariadený za hru rukou obrancom Juanfranom. Ten v 79. minúte našiel striedajúceho Ángela Correu, cez ktorého sa lopta dostala k Diegovi Costovi a ten druhým gólom v zápase vyrovnal na 2:2 a poslal ho do predĺženia.

Antoine Griezmann, Koke a Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP - Mindaugas Kulbis

V prvej časti predĺženia si defenzíva Realu nedala pozor na Saúla Ňígueza a ten po prihrávke od Thomasa Parteyho poslal Atlético do najtesnejšieho vedenia. O šesť minút neskôr prišla ďalšia kontra "Los colchoneros" s gólovou koncovkou Kokeho. V ďalšom priebehu si Atlético umnou hrou ustrážilo získaný náskok a z Tallinnu do Madridu odcestovalo so získanou trofejou.

Real Madrid - Atlético Madrid 2:4 po predĺžení (2:2, 1:1), Atlético Madrid získalo Európsky superpohár
Góly: 27. Benzema, 63. Sergio Ramos (z pok. kopu) - 1. a 79. Diego Costa, 98. Saúl Ňíguez, 104. Koke, ŽK: 35. Asensio, 54. Marcelo, 90.+ Ceballos, 101. Modrič, 112. Sergio Ramos - 60. Correa, 62. Diego Costa, 105.+ Vitolo, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)

Real Madrid: K. Navas - Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo - T. Kroos (102. Mayoral), Casemiro (76. Ceballos), Isco (83. Lucas Vázquez) - Bale, Benzema, Asensio (57. Modrič)

Atlético Madrid: Oblak - Juanfran, Savič, Godín, Lucas Hernández - Lemar (90.+ Thomas Partey), Rodri Hernández (71. Vitolo), Saúl Ňíguez, Koke - Diego Costa (109. José Giménez), Griezmann (57. Correa)