VIDEO Neuveriteľný obrat Zenitu: K osemgólovej kanonáde prispel dvoma zásahmi aj Mak

Radosť hráčov Zenitu PetrohradRadosť hráčov Zenitu Petrohrad Zdroj: Twitter - FC Zenit in English

BRATISLAVA - Nevídaný obrat, pod ktorý sa dvomi gólmi podpísal slovenský krídleník Róbert Mak, sa podaril futbalistom Zenitu Petrohrad. Vo štvrtkovej odvete 3. predkola Európskej ligy dokázali napriek oslabeniu o jedného hráča zmazať manko 0:4 z prvého zápasu, v predĺžení pridali ďalšie štyri zásahy a Dinamo Minsk zdolali vysoko 8:1.

Zenit v úvodnom stretnutí na ihrisku súpera šokujúco prehral 0:4 a pred domácou odvetou nemal veľké nádeje. Tie stúpli, keď vyhrával od 66. minúty 2:0, no o šesť minút neskôr prišla ďalšia rana. Stredopoliar Leandro Paredes dostal druhú žltú kartu a domáci dohrávali v desiatich. Napriek tomu dokázali streliť potrebné dva góly, keď sa dvakrát v rozmedzí štyroch minút presadil Arťom Dziuba a poslal duel do predĺženia. V ňom Zenit inkasoval v 99. minúte a v tom momente potreboval na postup opäť dva góly. Petrohradčania však strelili ešte štyri. V druhej a tretej minúte nadstaveného času skóroval aj Mak, pričom prvý dal z jedenástky. Na ihrisko vybehol v 102. minúte. Pred jeho zásahmi dostal červenú kartu hosťujúci Maxim Švecov.

Futbalisti AEK Larnaka zdolali vo štvrtkovej odvete na domácom trávniku Sturm Graz vysoko 5:0. Pod triumf sa podpísal hetrikom macedónsky ofenzívny stredopoliar Ivan Tričkovski. Larnaka v ďalšej fáze narazí na víťaza duelu Feyenoord Rotterdam - AS Trenčín (prvý zápas 0:4).

NK Olimpija Ľubľana zvíťazila na pôde HJK Helsinki presvedčivo 4:1 a s celkovým skóre 7:1 postúpila do play off. V ňom narazí na úradujúceho slovenského majstra Spartak Trnava, ktorý vypadol v 3. predkole Ligy majstrov s Crvenou Zvezdou Belehrad po domácej prehre 1:2 po predĺžení. Spartak začne u súpera (štvrtok 23. augusta), v odvete (30. augusta) bude mať výhodu domáceho prostredia.

FC Kodaň v základnej zostave so Slovákmi Jánom Gregušom a Denisom Vavrom zdolala v domácej odvete CSKA Sofia rovnako ako v prvom zápase 2:1 a postúpila do ďalšej fázy.

Gruzínske Torpedo Kutaisi prehralo na pôde albánskeho Kukesi 0:2, no vďaka domácemu triumfu 5:2 postúpilo ďalej. V jeho drese odohral Miloš Lačný celý zápas a Marek Hlinka bol na ihrisku do 69. minúty. Menej radosti mal Tomáš Malec, keďže jeho Žalgiris Vilnius prehral doma s FC Sevilla vysoko 0:5 a so súťažou sa rozlúčil.

Výsledky štvrtkových odvetných stretnutí 3. predkola futbalovej Európskej ligy 2018/2019:

MAJSTROVSKÁ VETVA
HJK Helsinki (Fín.) - NK Olimpija Ľubľana (Slovin.) 1:4 (0:1) - prvý zápas 0:3, do play-off postúpila Ľubľana
FK Kukesi (Alb.) - Torpedo Kutaisi (Gruz.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 2:5, do play-off postúpilo Torpedo - Marek Hlinka hral do 69. min, Miloš Lačný (obaja Torpedo) odohral celý zápas
APOEL Nikózia (Cyp.) - Hapoel Beer Ševa (Izr.) 3:1 (0:1) - prvý zápas 2:2, do play-off postúpil APOEL
FC Midtjylland (Dán.) - FC The New Saints (Wal.) 3:1 (1:1) - prvý zápas 2:0, do play-off postúpil Midtjylland
FK Suduva Marijampolé (Lit.) - FK Spartaks Jurmala (Lot.) 0:0 - prvý zápas 1:0, do play-off postúpila Suduva
CFR Kluž (Rum.) - FC Alaškert (Arm.) 5:0 (2:0) - prvý zápas 2:0, do play-off postúpil Kluž - Oliver Práznovský (Alaškert) odohral celé stretnutie
F91 Dudelange (Lux.) - Legia Varšava (Poľ.) 2:2 (2:1) - prvý zápas 2:1, do play-off postúpilo Dudelange
HŠK Zrinjski Mostar (Bos. a Herc.) - Ludogorec Razgrad (Bul.) 1:1 (0:1) - prvý zápas 0:1, do play-off postúpil Ludogorec

NEMAJSTROVSKÁ VETVA
Kajrat Almaty (Kaz.) - Sigma Olomouc (ČR) 1:2 (0:1) - prvý zápas 0:2, do play-off postúpil Olomouc
FC Progres Niederkorn (Lux.) - FK Ufa (Rus.) 2:2 (1:0) - prvý zápas 1:2, do play-off postúpila Ufa
AEK Larnaka (Cyp.) - Sturm Graz (Rak.) 5:0 (1:0) - prvý zápas 2:0, do play-off postúpila Larnaka
CS Universitatea Craiova (Rum.) - RB Lipsko (Nem.) 1:1 (0:1) - prvý zápas 1:3, do play-off postúpilo Lipsko
FC Kodaň (Dán.) - CSKA Sofia (Bul.) 2:1 (1:0) - prvý zápas 2:1, do play-off postúpil FC Kodaň - Ján Greguš odohral celé stretnutie a v 26. minúte videl ŽK, Denis Vavro (obaja FC Kodaň) odohral celý zápas, Boris Sekulič (CSKA) odohral celé stretnutie
FK Žalgiris Vilnius (Lit.) - FC Sevilla (Šp.) 0:5 (0:3) - prvý zápas 0:1, do play-off postúpila Sevilla - Tomáš Malec (Žalgiris) hral od 65. min
Molde FK (Nór.) - Hibernian (Škót.) 3:0 (1:0) - prvý zápas 0:0, do play-off postúpilo Molde
Zenit Petrohrad (Rus.) - Dinamo Minsk (Biel.) 8:1 po predĺžení (1:0) - prvý zápas 0:4, do play-off postúpil Zenit - Róbert Mak (Zenit) hral od 102. min a v 120.+ strelil 2 góly (prvý z pok. kopu)
FC Luzern (Švaj.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 1:3 (0:1) - prvý zápas 0:4, do play-off postúpil Olympiakos
Maccabi Tel Aviv (Izr.) - Pjunik Jerevan (Arm.) 2:1 (0:1) - prvý zápas 0:0, do play-off postúpil Tel Aviv
Dinamo Brest (Biel.) - Apollon Limassol (Cyp.) 1:0 (0:0) - prvý zápas 0:4, do play-off postúpil Apollon
LASK Linz (Rak.) - Besiktas Istanbul (Tur.) 2:1 (1:0) - prvý zápas 0:1, do play-off postúpil Besiktas
Bröndby Kodaň (Dán.) - Spartak Subotica (Srb.) 2:1 (0:0) - prvý zápas 2:0, do play-off postúpilo Bröndby
FC Bazilej (Švaj.) - Vitesse Arnhem (Hol.) 1:0 (1:0) - prvý zápas 1:0, do play-off postúpil Bazilej - Matúš Bero (Vitesse) hral do 28. min
Atalanta Bergamo (Tal.) - Hapoel Haifa (Izr.) 2:0 (0:0) - prvý zápas 4:1, do play-off postúpila Atalanta
NK Maribor (Slovin.) - Glasgow Rangers (Škót.) 0:0 - prvý zápas 1:3, do play-off postúpil Glasgow
Lech Poznaň (Poľ.) - KRC Genk (Belg.) 1:2 (0:2) - prvý zápas 0:2, do play-off postúpil Genk - Matúš Putnocký (Poznaň) sedel na lavičke náhradníkov

Viac o téme: Sigma Olomouc FC Kodaň CSKA Sofia NK Olimpija Ľubľana
  • Zdroj: TASR, SITA