Jágr prihrával na jediný gól Kladna, ale zostal v tieni slovenského útočníka: Môj cieľ je marec

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

KLADNO - Hokejový útočník Jaromír Jágr nastúpil v príprave na novú sezónu prvej ligy za Kladno prvýkrát v domácom prostredí. Štyridsaťšesťročná legenda v súboji s kazašským tímom Saryarka Karaganda prihrala na jediný gól Rytierov, ktorým Jakub Strnad vyrovnal na 1:1, Stredočesi ale nakoniec prehrali 1:2.

V dueli, ktorý sa hral s ohľadom na potreby súpera netradične už od 13 hodiny, išla Saryarka do vedenia zásluhou slovenského útočníka Mareka Tvrdoňa. Na radosť 411 divákov Jágr v 26. minúte pripravil šancu Strnadovi, ktorý tvárou v tvár brankárovi vyrovnal.

"Ja tieto veci neriešim," povedal Jágr k svojmu bodovému príspevku na klubovom webe. "Ide mi skôr o to, aby som vydržal a aby som mohol korčuľovať. To je pre mňa najhoršie. Keď na tom budem fyzicky dobre, tak hrať môžem. Ide len o to, že mi po desiatich dvadsiatich sekundách odídu nohy a už nemôžem moc korčuľovať. Aj keď dostanem puk, tak nie som schopný sa od hráča odpútať. Verím ale, že to príde. to je o fyzickej pripravenosti," vysvetlil Jágr.

"Pre mňa je dôležité, aby som bol v pohode v marci. Môj cieľ je marec. Keď to bude skôr, bude to skôr," dodal Jágr.

Posledné slovo ale patrilo aj vďaka Tvrdoňovej asistencii hosťom. "Mali sme veľa šancí. Hrali sme na našom ihrisku, ktoré je menšie, takže sa nám tu hrá lepšie, zatiaľ čo minule sme hrali v Ústí, kde je to také letisko. Ja teraz ale na výsledky ani nepozerám. Skôr sa sústredím na predvedenú hru pri hre päť na päť, ktorú sa snažíme pilovať spolu s hrou v strednom pásme a v obrane. To sme dnes hrali dobre," pochválil tím Jágr.

"Na rozdiel od posledných zápasov sme hrali celkom slušne dozadu. Ale nedávame góly. Do formácie s Jardom Jágrom a Petrom Vampolom sme skúsili Kubu Strnada a celkom im to šľapalo. Adam Kubík sa nám tam zdal s trochu moc veľkým rešpektom. 'Strny' nemá tak veľký rešpekt. Dali gól, mali ďalšie šance a myslím, že je to variant, ktorý by mohol nejakú dobu vydržať," uviedol kladniansky kouč Jindřich Lidický.

So Strnadom v jednej formácii nenastúpil Jágr prvýkrát. "Hral som s ním už dávno, keď bola výluka. Keď nemohli hrať Jirka Tlstý alebo Tomáš Plekanec, tak so mnou hral 'Strny'. Som na neho zvyknutý. Ja hlavne viem, aké sú jeho prednosti, a snažím sa to využiť. Viem , že má ohromnú rýchlosť. Snažím sa to spomaliť a dávať mu puk do rýchlosti. Keď mu to dáš, tak už ho ťažko niekto chytí," vyhlásil Jágr.

Druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL Jágr prvýkrát zasiahol do prípravných duelov na nadchádzajúci ročník v utorok, kedy nastúpil na ľade Ústí nad Labem. Pred 1451 divákmi sa však bodovo nepresadil a Rytieri prehrali 4:6. Celý zápas odohral prvýkrát od 14. februára, kedy sa predstavil vo farbách Kladna v prvoligovom zápase na ľade Slavie.

O tri dni neskôr v domácom dueli s Havířovom opustil ľad po zákroku Marka Sikoru už v tretej minúte otrasený a predovšetkým si obnovil zranenie kolena. Potom nastupoval len na úvodné sekundy, aby nazbieral potrebné štarty na účasť v baráži o extraligu. V tej ale nakoniec nestihol ani jeden zápas.


Tagy: Jaromír Jágr Marek Tvrdoň Saryarka Karaganda HC Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
rytirikladno.cz/Jiří Kalla

DISKUSIA