VIDEO Šláger Premier League priniesol strhujúce divadlo: Trojbodový gól v posledných minútach

Pedro otvára skóre dueluPedro otvára skóre duelu Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Futbalisti Chelsea zvíťazili v sobotňajšom londýnskom derby 2. kola Premier League nad Arsenalom tesne 3:2. "Blues" boli v úvode aktívnejší a pred bránkou "Gunners" často horelo. Domáce tribúny vybuchli radosťou už v 9. minúte, keď sa po brejku presadil Pedro a o 11 minút neskôr, keď si Alvaro Morata nabehol na dlhý pas, ustál súboj s obrancom a upravil na 2:0. Arsenal však zvýšil obrátky a do polčasu vyrovnal.

Najprv sa presadil strelou spoza šestnástky Henrich Mchitarjan a o chvíľu neskôr zvnútra Alex Iwobi. V druhom dejstve však hosťom akoby v ofenzíve došiel dych a nevypracovali si skoro žiadne šance. To domáci ich mali niekoľko a v 81. minúte zariadil ich triumf Marcos Alonso. Chelsea tak figuruje priebežne na čele tabuľky, Arsenal má na konte dve prehry.

Chelsea Londýn - Arsenal Londýn 3:2 (2:2)
Góly: 9. Pedro, 20. Morata, 81. Alonso - 37. Mchitarjan, 41. Iwobi

Viac o téme: Arsenal Londýn FC Chelsea Londýn